fbpx

Usuwanie zmarszczek

Już po 25. roku życia skóra twarzy powoli zaczyna tracić sprężystość, co jest wynikiem działania wielu czynników wewnętrznych (coraz mniejsza ilość kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny w skórze, u kobiet obniżony poziom estrogenów) oraz zewnętrznych. Pierwsze zmarszczki pojawiają się najczęściej między nosem a ustami, dookoła oczu i na czole. Głębsze zmarszczki – pionowe linie między brwiami i na czole – pojawiają się między 30 a 40 rokiem życia. Z wiekiem bruzdy nosowo-wargowe stają się bardziej zarysowane, a kąciki ust opadają, co postarza twarz i nadaje jej zmęczony wygląd. Grymasy i nadmierna mimika twarzy przyczyniają się do pogłębiania zmarszczek.

Na zapisany w genach proces starzenia duży wpływ wywiera styl i tryb życia, m.in. niewłaściwe odżywianie, brak snu i odpoczynku, stresująca praca, intensywne opalanie się, częste chudnięcie na zmianę z przybieraniem na wadze, a także palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu.

Dla kogo

Różne zabiegi medycyny estetycznej pomagają usuwać lub spłycać zmarszczki – korekta zmarszczek to jeden z najbardziej popularnych zabiegów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Z metod pozwalających opóźnić proces starzenia twarzy najczęściej korzystają osoby w wieku 30-70 lat, które chcą wyglądać młodo i atrakcyjnie.

Polecane zabiegi


Toksyna botulinowa, potocznie zwana botoksem bądź jadem kiełbasianym, to nic innego jak neurotoksyna, którą w warunkach beztlenowych wytwarzają bakterie Clostridium botulinum. Toksyna ta jest jedną z najbardziej trujących substancji, występującą naturalnie w przyrodzie. To właśnie dzięki swoim niezwykłym właściwościom znalazła szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Botoks działa bardzo prosto. Powoduje zahamowanie uwalniania acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika, który jest odpowiedzialny za przekazywanie impulsów między zakończeniami nerwów a mięśniami. Blokuje, więc tym samym synapsy nerwowo-mięśniowe – osłabiając i porażając mięśnie – co w konsekwencji prowadzi do ich rozluźnienia i wyprostowania zmarszczek. Toksynę stosuje się, jako miejscowy czynnik paraliżujący – działa on jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty. Skutki zabiegu nie są nieodwracalne. Wracają po upływie około 3-6 miesięcy, a związane jest to ze stopniowym odnawianiem się nowych kontaktów synaptycznych.

 


Kwas hialuronowy wykorzystuje się do wypełniania i wyrównywania niedoskonałości skóry oraz tkanki podskórnej. Zawarty w wypełniaczach kwas jest syntetycznym odpowiednikiem naturalnie występującego w naszym organizmie, którego głównym zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra utrzymuje odpowiednie nawilżenie, napięcie i elastyczność.

 


Restylan SKINBOOSTERS zapewnia długotrwałe, głębokie nawilżenie skóry. Zabieg zrewitalizuje nie tylko skórę twarzy, ale również delikatną skórę szyi, dekoltu, ramion oraz dłoni. Innowacyjną koncepcją Restylane Skinboosters jest kwas hialuronowy w formie stabilizowanej, stworzony dzięki opatentowanej technologii NASHA™. Wykazuje on przedłużone działanie na głębokie warstwy skóry. Ponieważ regeneracja, którą wywołuje, trwa wiele miesięcy, dochodzi do widocznego zagęszczenia skóry. Dzieje się tak, ponieważ stabilizowany kwas hialuronowy rozpycha komórki, stymulując je do produkcji naturalnego kolagenu w skórze. Efekt to jędrna i elastyczna skóra. Tworzenie się nowych włókien kolagenowych powoduje również uniesienie rysów twarzy (lifting). Restylane Skinboosters to jedyny zabieg, który daje taki efekt.

 


Innowacyjny zabieg polegający na wstrzykiwaniu małych dawek kwasu hialuronowego lub specjalnego kompleksu polirewitalizującego. Olimedica przy zabiegach mezoterapii wykorzystuje preparat CytoCare francuskiego Laboratorium RevitaCare, czyli specjalnie zbilansowany, intensywnie nawadniający i regenerujący koktajl. Wyjątkowa skuteczność tkwi w jego składzie, oprócz zawartości kwasu hialuronowego w skład wchodzi 55 aktywnych składników w tym witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy. Dzięki temu biologiczny kapitał skóry jest zachowany, a efekty starzenia zatrzymane. Preparat StretchCare to idealne rozwiązanie dla wszystkich, których skóra straciła jędrność. StretchCare został stworzony na bazie kwasu hialuronowego, ale prócz niego w jego składzie znajduje się witamina B5, odżywcze pierwiastki oraz komplet antyoksydantów DMAE (dimetyloaminoetanol), które wywołują efekt liftingu i naprężenia.

 


To najbardziej efektywna, działająca najgłębiej formą peelingu frakcyjnego. Zabieg powoduje odmłodzenie skóry, poprawia jej gęstość i jędrność, usuwa blizny, zmarszczki, uszkodzenie posłoneczne, powiększone pory, ujednolica koloryt. Skóra staje się odświeżona, napięta i odzyskuje utracony blask.


Nici PDO to syntetyczne nici zbudowane z jednego lub dwóch skręconych włókien –polidioksanon, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Z uwagi na minimalną inwazyjność , długotrwałe efekty, brak skutków ubocznych zabiegi nićmi PDO First Lift to obecnie najlepsza alternatywa dla liftingu chirurgicznego. Szeroka gama rozmiarów nici i ich różnorodność, a także wszechstronność zastosowania sprawiły, że implantacja nićmi PDO stała się bardzo popularna w Polsce.Do tej pory na rynku pojawiły się następujące rodzaje nici PDO: First Lift – cienka nitka do poprawy struktury, gęstości i elastyczności delikatnej skóry, First Lift Screw – nitka przeznaczona do silniejszej stymulacji grubszej skóry, First Lift Barb – nitka z małymi haczykami dwukierunkowo zbieżnymi do rewitalizacji skóry i delikatnego liftingu.


To całkowicie wchłanialny materiał (bioabsorbowalny) o właściwościach liftingujących i biorewitalizujących. Wśród składników nici Aptos, znajduje się kwas polimlekowy (L-lactic), który dodatkowo przyczynia się do efektu odmłodzenia, ponieważ aktywuje naturalną rewitalizację skóry, a także spowalnia procesy starzenia. Nici Aptos wchłaniają się całkowicie w ciągu 360 dni.

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt