fbpx

Zabiegi medycyny estetycznej dla 20-latki

Skóra dwudziestolatki jest dobrze napięta, dlatego nie potrzebuje zabiegów redukujących zmarszczki. Nie oznacza to jednak, że można całkowicie odpuścić pielęgnację przeciwstarzeniową. Dbanie o skórę w tym wieku zaprocentuje w przyszłości tym, że niechcianych zmarszczek będzie mniej.

 

U osób po 20-stym roku życia przeważnie występują drobne niedoskonałości, które związane są ze zmianami hormonalnymi. Ponadto młoda skóra narażona jest na działanie takich czynników zewnętrznych jak słońce, wiatr czy mróz, dlatego pielęgnacja powinna opierać się na dokładnym oczyszczaniu i nawilżaniu twarzy oraz ochronie przed szkodliwymi działaniami promieni UV.

 

Pomocne mogą być preparaty i zabiegi stosowane w gabinetach medycyny estetycznej:

  • Peeling chemiczny;
  • Mezoterapia igłowa;
  • Powiększanie ust kwasem hialuronowym.

 

Peeling chemiczny

To zabieg polegający na kontrolowanym złuszczaniu naskórka, poprzez nałożenie na skórę preparatu, zawierającego w swoim składzie substancje chemiczne o ściśle określonym stężeniu. Najczęściej są nimi kwasy, jak kwas TCA, pirogronowy czy migdałowy. Peelingi chemiczne intensywnie pobudzają procesy regeneracyjne, umożliwiają pozbycie się wyschniętego, martwego naskórka, przywracając skórze świeżość i właściwe nawilżenie. Dzięki temu skóra staje się gładsza, jaśniejsza i bardziej wypoczęta. Ponadto peeling chemiczny pomaga pozbyć się przebarwień, związanych na przykład z przebytym młodzieńczym trądzikiem.

 

Mezoterapia igłowa 

Mezoterapia z użyciem koktajlu witaminowego, kwasu hialuronowego ma działanie głęboko nawilżające i regenerujące.  Zabiegi mezoterapii na twarz, włosy czy ciało w szybki i małoinwazyjny sposób pomagają uzupełnić w skórze niedobór substancji nawilżających.

 

Usta i kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy występując naturalnie w naszym organizmie, odpowiada za uwodnienie skóry, przez co jest ona gładka i sprężysta. W małoinwazyjny sposób pomaga również w wyrównywaniu powstałych niedoskonałości czy wypełnieniu. Dlatego, jeśli 20-latce nie podobają się wąskie czy niesymetryczne wargi, możne je powiększyć i nadać im odpowiedni kontur.

 

Medycyna estetyczna dla kobiet 20+ w pigułce

 

Zabiegi na twarz

Nawilżające – peeling chemiczny, mezoterapia igłowa;

Odżywiające – mezoterapia igłowa;

Usta – powiększanie kwasem hialuronowym;

Zabiegi na włosy

Wzmacniające – mezoterapia igłowa;

Zabiegi na ciało

Redukujące rozstępy i ujędrniające – lipoliza iniekcyjna, mezoterapia igłowa, redukcja cellulitu;

 

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt