Zabiegi medycyny estetycznej dla 20-latki

Skóra dwudziestolatki jest dobrze napięta, dlatego nie potrzebuje zabiegów redukujących zmarszczki. Nie oznacza to jednak, że można całkowicie odpuścić pielęgnację przeciwstarzeniową. Dbanie o skórę w tym wieku zaprocentuje w przyszłości tym, że niechcianych zmarszczek będzie mniej.

 

U osób po 20-stym roku życia przeważnie występują drobne niedoskonałości, które związane są ze zmianami hormonalnymi. Ponadto młoda skóra narażona jest na działanie takich czynników zewnętrznych jak słońce, wiatr czy mróz, dlatego pielęgnacja powinna opierać się na dokładnym oczyszczaniu i nawilżaniu twarzy oraz ochronie przed szkodliwymi działaniami promieni UV.

 

Pomocne mogą być preparaty i zabiegi stosowane w gabinetach medycyny estetycznej:

  • Peeling chemiczny;
  • Mezoterapia igłowa i osocze bogato płytkowe;
  • Powiększanie ust kwasem hialuronowym.

 

Peeling chemiczny

To zabieg polegający na kontrolowanym złuszczaniu naskórka, poprzez nałożenie na skórę preparatu, zawierającego w swoim składzie substancje chemiczne o ściśle określonym stężeniu. Najczęściej są nimi kwasy, jak kwas TCA, pirogronowy czy migdałowy. Peelingi chemiczne intensywnie pobudzają procesy regeneracyjne, umożliwiają pozbycie się wyschniętego, martwego naskórka, przywracając skórze świeżość i właściwe nawilżenie. Dzięki temu skóra staje się gładsza, jaśniejsza i bardziej wypoczęta. Ponadto peeling chemiczny pomaga pozbyć się przebarwień, związanych na przykład z przebytym młodzieńczym trądzikiem.

 

Mezoterapia igłowa i osocze bogatopłytkowe

Mezoterapia z użyciem koktajlu witaminowego, kwasu hialuronowego czy osocza ma działanie głęboko nawilżające i regenerujące. Ponadto osocze uzyskiwane z krwi, bogate w czynnik wzrostu, powoduje stymulację komórek macierzystych do regeneracji i produkcji nowego kolagenu. Zabiegi mezoterapii na twarz, włosy czy ciało w szybki i małoinwazyjny sposób pomagają uzupełnić w skórze niedobór substancji nawilżających.

 

Usta i kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy występując naturalnie w naszym organizmie, odpowiada za uwodnienie skóry, przez co jest ona gładka i sprężysta. W małoinwazyjny sposób pomaga również w wyrównywaniu powstałych niedoskonałości czy wypełnieniu. Dlatego, jeśli 20-latce nie podobają się wąskie czy niesymetryczne wargi, możne je powiększyć i nadać im odpowiedni kontur.

 

Medycyna estetyczna dla kobiet 20+ w pigułce

 

Zabiegi na twarz

Nawilżające – peeling chemiczny, mezoterapia igłowa, osocze bogatopłytkowe;

Odżywiające – mezoterapia igłowa;

Usta – powiększanie kwasem hialuronowym;

Zabiegi na włosy

Wzmacniające – mezoterapia igłowa,  osocze bogatopłytkowe;

Zabiegi na ciało

Redukujące rozstępy i ujędrniające – lipoliza iniekcyjna, mezoterapia igłowa, redukcja cellulitu;

 

 Nasz adres
Olimedica Centrum Medyczne
CHR Kupiec I piętro
ul. Krzywoustego 9-10
70-250 Szczecin
Rejestracja
pon. od 10 do 18
wt. - pt. od 10 do 19
sob. od 9 do 12
+48 91 307 80 29
+48 793 138 757
info@olimedica.pl

Znajdź nas
facebook   google plus   You Tube   twitter   instagram
Copyrights © 2015-2019 Olimedica Centrum Medyczne. All rights reserved