zgrzytanie zębami, leczenie nadpotliowści, • Implantacja włosów Biofibre, przeszczepy włosów, trychologia

 

 

Niedoskonałości urody są przyczyną nie tylko kobiecych kompleksów. Poprawianie różnych defektów przestało być uważane za niemęskie, a dbałość o wygląd nie jest już wyłącznie domeną kobiet – w ostatnim czasie z zabiegów medycyny estetycznej coraz częściej korzystają również mężczyźni. Aparycja ma coraz większe znaczenie zarówno w osiągnięciu sukcesu zawodowego, jak i w życiu prywatnym. Nic zatem dziwnego, że mężczyźni – świadomi upływającego czasu i konsekwencji starzenia się – chcą dobrze wyglądać i dobrze czuć się we własnej skórze. Wśród mężczyzn największą popularnością cieszą się bezbolesne i mało inwazyjne zabiegi, które dają naturalne efekty.

 

STARZENIE SIĘ SKÓRY U MĘŻCZYZN

Proces starzenia się skóry u obu płci jest podobny, jednak przebiega w innym tempie – mężczyźni starzeją się później, ale gwałtowniej. Pod względem fizjologicznym ich skóra zaczyna się starzeć po 30 r.ż., a jeśli jest narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak: praca w uciążliwych warunkach, niehigieniczny tryb życia czy używki, to ma to miejsce jeszcze wcześniej. W wyniku kilku skokowych zmian do 50 r.ż. męska twarz pokrywa się głębokimi i dobrze widocznymi zmarszczkami. Są one głębsze niż u kobiet, ponieważ powstają w grubszym naskórku.

Zarówno u kobiet, jak i mężczyzn obserwuje się postępujące z wiekiem wysuszenie skóry oraz skłonności do rozszerzania naczyń włosowatych. Jednak potrzeby męskiej skóry są zupełnie inne ze względu na jej budowę, a także gospodarkę hormonalną.

 

WŁAŚCIWOŚCI MĘSKIEJ SKÓRY

Skóra mężczyzn jest grubsza o 25 proc. niż skóra kobiet, bardziej wytrzymała i odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Tkanka podskórna jest cieńsza i ma mniej podskórnej tkanki tłuszczowej, dlatego też wraz z upływem czasu dużo szybciej traci na grubości. Bardziej wypukłe brodawki skóry właściwej są przyczyną lepszej cyrkulacji krwi, co z kolei prowadzi do lepszego odżywienia i dotlenienia skóry.

 

WIĘKSZA ODPORNOŚĆ, JĘDRNOŚĆ I ELASTYCZNOŚĆ

U mężczyzn tkanka podskórna ściślej spaja się ze skórą właściwą, a tkanka łączna jest mocniejsza. Z powodu większej liczby pokładów komórek w warstwie rogowej naskórek mężczyzny jest od 15 do 24 proc. bardziej odporny, co zmniejsza wrażliwość skóry na dotyk, temperaturę oraz ból. Skóra mężczyzn zawiera więcej włókien kolagenu i elastyny, większą ilość włókien sprężystych i włókien gładkich, dzięki czemu jest bardziej jędrna i elastyczna niż skóra kobiet.

 

OWŁOSIENIE

W skórze mężczyzn znajduje się 15 razy więcej mieszków włosowych, a tym samym 15 razy więcej gruczołów łojowych oraz mięśni przywłośnych, co z kolei ma wpływ na muskulaturę twarzy. Wzmożona aktywność gruczołów łojowych powoduje szybsze przetłuszczanie się włosów niż u kobiet.

 

WPŁYW MĘSKICH HORMONÓW NA STAN I KONDYCJĘ SKÓRY

Męskie hormony zwiększają produkcję sebum i sprawiają, że skóra mężczyzn jest bardziej tłusta niż skóra kobiet. Wyższa temperatura ciała powoduje zwiększoną potliwość i szybszą utratę wody z organizmu, a pot wraz z sebum tworzą ochronny płaszcz hydrolipidowy na powierzchni naskórka.

 

INNE CECHY MĘSKIEJ SKÓRY

Odczyn pH skóry ciała jest bardziej kwaśny – od 4,5 do 5 pH. Mężczyźni mają bardziej stabilny płaszcz hydrolipidowy skóry i ciemniejszą cerę: łatwiej się opalają ze względu na większą aktywność melanocytów w skórze. U mężczyzn błędy pielęgnacyjne, a nawet całkowity brak pielęgnacji, nie są aż tak widoczne na skórze jak w przypadku kobiet.

 

DLA KOGO?

Mężczyźni, którzy chcą poprawić wygląd swojej twarzy, nadając jej bardziej zrelaksowany i wypoczęty wygląd, chętnie korzystają z zabiegów z toksyną botulinową lub kwasem hialuronowym. Dzięki nim mogą wygładzić zmarszczki, wypełnić bruzdy, uzupełnić braki objętości i wymodelować owal twarzy, a także zniwelować cienie pod oczami.

Medycyna estetyczna oferuje mężczyznom szereg innych możliwości – usuwanie przebarwień, brodawek i włókniaków, modelowanie sylwetki poprzez likwidację nadmiaru tkanki tłuszczowej, skuteczne leczenie łysienia, bruksizmu czy też nadpotliwości. Zaawansowana technologia pozwala na skorygowanie mankamentów urody, takich jak blizny potrądzikowe, rozstępy, popękane naczynka krwionośne, a nawet wyleczenie grzybicy paznokci.

Odpowiednio dobrane i profesjonalnie wykonane zabiegi pomagają nie tylko w codziennej pielęgnacji skóry i włosów, ale też modelowaniu i wyszczuplaniu sylwetki. Każdy mężczyzna znajdzie dla siebie odpowiedni zabieg i otrzyma skuteczną pomoc.

 

POLECANE ZABIEGI

 

POLECANE ARTYKUŁ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

 

LEKARZ WYKONUJĄCY ZABIEG

Zabieg wykonuje lekarz medycyny estetycznej,  chirurg głowy i szyi doktor Aleksander Żmudziński,  lekarz z 25 letnim doświadczeniem zabiegowym.


REJESTRACJA

  • tel. +48 793 138 757
  • tel. +48 91 307 80 29
Rejestracja telefoniczna w godzinach:
od poniedziałku do piątku między 9 a 18
w soboty między 9 a 14

E -mail: info@olimedica.pl

 

 

 

 

 

 

 


Nasz adres
Centrum Medyczne Olimedica
CHR Kupiec I piętro
ul. Krzywoustego 9-10
70-250 Szczecin
Rejestracja
pon. - pt. od 9 do 19
sob. od 8 do 12
+48 91 307 80 29
+48 793 138 757
info@olimedica.pl

Znajdź nas
facebook   google plus   You Tube   twitter   instagram
Copyrights © 2015-2018 Centrum Medyczne Olimedica. All rights reserved