
Kwas hialuronowy wykorzystuje się do wypełniania i wyrównywania niedoskonałości skóry oraz tkanki podskórnej. Różnorodność preparatów obecnych na rynku umożliwia stosowanie wypełniaczy w zależności od indywidualnych potrzeb, wieku, miejsca i rodzaju korekcji. Zawarty w wypełniaczach kwas ma konsystencję żelu, którego cząstki różnią się wielkością w zależności od struktury tkanki warstwy skóry, w którą mają być wprowadzone. Preparat po wprowadzeniu do skóry wiąże wodę, powiększając tym samym objętość danego obszaru. W ten sposób uzyskuje się naturalny efekt wygładzenia zmarszczek, poprawy owalu twarzy lub korekcji konturu ust. Efekt wypełnienia widoczny jest od razu po zabiegu. Trwałość zależy od miejsca wstrzyknięcia preparatu. W przypadku wygładzenia zmarszczek, wolumetrii twarzy utrzymuje się od 6 do12 miesięcy, w przypadku powiększenia ust ok. 6 miesięcy.
Wypełniacze stosowane są w medycynie estetycznej do wygładzania zmarszczek, modelowania konturów twarzy oraz zwiększania objętości warg charakteryzujący się wysoką efektywnością. Zawarty w nich kwas hialuronowy jest syntetycznym odpowiednikiem naturalnie występującego w naszym organizmie, którego głównym zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra utrzymuje odpowiednie nawilżenie, napięcie i elastyczność. Wraz z upływem czasu cząsteczki kwasu hialuronowego ulegają degradacji, co powoduje starzenie się skóry. Aby odwrócić ten proces i odzyskać młody wygląd skóry medycyna estetyczna oferuje nam w pełni bezpieczny zabieg.
Na 3 dni przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny oraz innych leków przeciwkrzepliwych i przeciwzapalnych. Zabieg nie wymaga wcześniejszego wykonania testów alergicznych.
Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w odpowiednim rejonie i na właściwej dla niego głębokości . Na około godzinę przed zabiegiem okolice, która ma być poddana zabiegowi pokrywa się warstwą kremu znieczulającego (np. Emla). Następnie, po dokładnym odkażeniu miejsca, preparat aplikuje się w odpowiednim obszarze i na właściwej głębokości bardzo cienką igłą, która zaletą jest zmniejszenie bólu oraz uniknięcie śladów w miejscu wkłucia. Zabieg trwa ok. 30 minut.
Przez 1-2 doby po zabiegu:
Przez około tydzień od zabiegu:
Po 3-4 tygodniach zgłoś się na wizytę kontrolną.
Pon: 8:00 – 19:00
Wt: 08:00 – 19:00
Śr: 08:00 – 19:00
Czw: 08:00 – 19:00
Pt: 08:00 – 19:00
Sob: 08:00 – 14:00