fbpx

Wiosenne zabiegi medycyny estetycznej

 

 

Dlaczego warto zastosować zabiegi medycyny estetycznej właśnie na wiosnę?

Każda kobieta chce mieć zadbaną i piękną skórę, która jest dobrze nawilżona, odżywiona i wolna od przebarwień, wyprysków i popękanych naczynek. Niestety, zimne powietrze i zimowa aura zupełnie nie sprzyja właściwej pielęgnacji oraz zachowaniu dobrej kondycji skóry. Późna wiosna to w zasadzie ostatni dobry moment przygotowanie skóry do nadchodzącego lata. Zanim na niebie pojawi się ostre słońce oraz wystąpi ryzyko powstania przebarwień, warto zastosować niektóre zabiegi medycyny estetycznej na wiosnę, które skutecznie przygotują skórę na nadchodzące lato.

 

Złuszczanie naskórka

Obumarłe komórki naskórka mogą zablokować pory, co wpłynie na szybsze starzenie się naszej skóry. Dlatego też, wczesną wiosną warto oczyścić twarz za pomocą zabiegów, które złuszczają naskórek. Najlepiej sprawdzą się peelingi chemiczne, których zadaniem jest udrożnienie ujścia gruczołów łojowych i znormalizowanie ich pracy. W efekcie zabiegu z wykorzystaniem peelingu chemicznego skóra staje się rozświetlona, odzyskuje zdrowy i świeży wygląd oraz znacznie lepiej wchłania preparaty kosmetyczne. Peelingi chemiczne wpływają na odnowę skóry, poprawią jej koloryt oraz napięcie. Ponadto działają niezwykle odmładzająco, likwidują oznaki starzenia się skóry, np. drobne zmarszczki czy przebarwienia, jak również inne niedoskonałości.

 

Toksyna botulinowa – niezwykła trucizna

Zabiegi z użyciem botoxu mogą być wykonywane przez cały rok, również wiosną. Słońce, którego wiosną jest coraz więcej, powoduje częstsze mrużenie oczu, co sprzyja pogłębianiu się oraz powstawaniu nowych zmarszczek. Nadmierna mimika twarzy wraz z połączeniem intensywnych promieni słonecznych sprzyja tworzeniu się poziomych zmarszczek na czole tzw. lwiej zmarszczki oraz licznych drobnych zmarszczek na policzkach i brodzie. Zazwyczaj dodatkowo towarzyszą temu przebarwienia lub odbarwienia skóry. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej to jeden z najbardziej skutecznych i bezpiecznych sposobów na likwidację lwiej bruzdy, kurzych łapek, czy też zmarszczek palacza. Zadaniem toksyny botulinowej jest zablokowanie przewodnictwa mięśniowego, a w yniku rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za nadmierną mimikę. Po zastosowaniu botoksu uzyskujemy odświeżony, zdecydowanie łagodniejszy wygląd naszej twarzy. Toksynę botulinową stosuje się również w leczeniu nadpotliwości dłoni, stóp i pach oraz bruksizmu.

 

Kwas hialuronowy – eliksir młodości

Kwas hialuronowy ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i jest wykorzystywany do wielu różnych zabiegów np. do modelowania twarzy, wolumetrii, korekcji zmarszczek i bruzd czy mezoterapii. Po zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego na twarzy znikają bruzdy, zapadnięcia oraz smutne cienie. Twarz odzyskuje właściwe proporcje. Mezoterapia z kwasem hialuronowym to świetny sposób na nawilżenie i wzmocnienie sprężystości skóry. Kwas hialuronowy silnie pobudza pracę komórek skóry poprawiając napięcie skóry, a także hamuje objawy starzenia się i niezwykle głęboko nawilża skórę. Po sezonie zimowym polecamy skorzystanie z zabiegu odmłodzenia kwasem hialuronowym skóry szyi, dekoltu oraz dłoni.

 

Osocze bogatopłytkowe- wampirzy lifting

Kolejnym zabiegiem, który doskonale pomoże zrewitalizować skórę po zimie, jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, nazywana potocznie „wampirzym liftingiem”. Jest to niezwykle skuteczny i bezpieczny zabieg medycyny estetycznej, nie tylko odmładza, ale również leczy. Procedura przeciwstarzeniowa, jaką jest właśnie terapia regeneracyjna z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pobudza własne zasoby organizmu do odbudowy i rewitalizacji skóry. W efekcie wampirzego liftingu dochodzi do regeneracji oraz odnowy skóry, jak również do jej nawilżenia i odmłodzenia.

 
Oczywiście dobrze jest połączyć zabiegi medycyny estetycznej wraz ze zdrową dietą jak również ruchem na świeżym powietrzu. Poprawa ogólnej kondycji organizmu odnajdzie odbicie również w wyglądzie naszej skóry, i jednocześnie sprawi, że przywitamy lato, ciesząc się zdrową i piękną cerą oraz zadbanym ciałem.

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt