Snoreplastyka – leczenie chrapania metodą iniekcji Fibro Vein

Chrapanie spowodowane jest wibracją tkanek miękkich podniebienia, języczka, łuków podniebienno-gardłowych i podniebienno-językowych, której towarzyszy zapadanie się ścian gardła podczas snu. Problem ten dotyczy znacznej części naszego społeczeństwa, głównie otyłych mężczyzn w średnim wieku. Wraz z wiekiem wzrasta częstość chrapania – po 60 roku życia z problemem tym boryka się ponad 60 proc. mężczyzn i 40 proc. kobiet. Jedna ze skutecznych metod leczenia chrapania polega na usztywnieniu podniebienia, a przykładem takiej terapii są iniekcje podśluzówkowe, czyli tzw. snoreoplastyka iniekcyjna.

Iniekcje pośluzówkowe Fibro Vein

Fibro Vein to roztwór do wstrzykiwań produkowany przez brytyjski koncern farmaceutyczny STD Pharmaceuticals Products, który zawiera siarczan sodowy tetradecylu (ang. sodium tetradecyl sulfate – STS) o stężeniu 0,2, 1 lub 3 proc. Do tej pory był wykorzystywany przede wszystkim w skleroterapii żylaków kończyn dolnych i pajączków, czyli rozszerzonych drobnych naczyń krwionośnych. W ostatnich latach preparat Fibro Vein znalazł zastosowanie również w leczeniu chrapania.


 
 
 

Zalety zabiegu

Snoreplastyka – leczenie chrapania za pomocą iniekcji preparatem Fibro Vein to bezbolesna i małoinwazyjna metoda, której zastosowanie ogranicza ryzyko wystąpienia powikłań. Zabieg przeprowadza się ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym.


 
 
 

Wskazania

U pacjentów, u których chrapanie nie jest spowodowane żadną możliwą do ustalenia przyczyną, iniekcje podśluzówkowe stanowią właściwe rozwiązanie. Ponieważ po zabiegu dochodzi do usztywnienia, a nie skrócenia podniebienia, jak ma to miejsce w przypadku  innych operacji usunięcia nadmiaru tkanki, snoreoplastyka iniekcyjna może być stosowana w leczeniu tylko niektórych postaci chrapania. Iniekcje preparatem Fibro Vein mogą być łączone z innymi procedurami i stosowane jako uzupełnienie bardziej inwazyjnych zabiegów, jeśli zachodzi potrzeba dodatkowego usztywnienia podniebienia. Metoda ta może być z powodzeniem stosowana u pacjentów, którym dokucza lekki obturacyjny bezdech senny, a przyczynę chrapania są wibracje poszerzonego podniebienia miękkiego wraz z języczkiem.


 
 
 

Przeciwwskazania

Rozważając zabieg iniekcji podśluzówkowej w celu zmniejszenia chrapania, warto wcześniej poddać się badaniom w kierunku bezdechu sennego. Być może z ich pomocą uda się ustalić przyczynę chrapania i wdrożyć odpowiednie leczenie przyczynowe. Snoreplastyka iniekcyjna nie jest wskazana do leczenia pacjentów z obturacyjnym bezdechem sennym. Warto również wiedzieć, iż z badań wynika, że na skuteczność tej metody leczenia wpływa masa ciała chorego – u pacjentów z dużą otyłością iniekcje są mniej skuteczne w porównaniu do osób o mniejszej masie ciała.


 
 
 

Przed zabiegiem

Wybór metody leczenia poprzedzają wywiad lekarski i odpowiednie badania. Na tej podstawie laryngolog decyduje o wykonaniu snoreoplastyki iniekcyjnej. Właściwa kwalifikacja pacjenta do zabiegu i indywidualne podejście do jego problemów zdrowotnych zapewniają osiągnięcie dobrych wyników terapeutycznych.


 
 
 

Na czym polega zabieg

Snoreplastyka iniekcyjna polega na wstrzyknięciu podśluzówkowo około 2 ml preparatu Fibro Vein w wybrane miejsca w okolicy podniebienia miękkiego. Zabieg inicjuje tzw. jałowy proces zapalny, w wyniku którego w ciągu kilku – kilkunastu tygodni powstaje bliznowata tkanka włóknista. Ponieważ jest ona twardsza i sztywniejsza od naturalnej tkanki, podniebienie zostaje usztywnione i zmniejsza się jego podatność na wibracje. Sam zabieg zazwyczaj trwa około 20-30 minut.


 
 
 

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu pacjent poddawany jest godzinnej obserwacji, aby wykluczyć nadwrażliwość na podany lek. Po sześciu tygodniach należy zgłosić się na wizytę kontrolną. Jeśli uzyskany efekt okaże się niezadowalający, zabieg można powtórzyć, stosując preparat o tym samym lub wyższym stężeniu.


 
 
 

Efekty zabiegu

Preparat Fibro Vein wstrzyknięty podśluzówkowo pobudza tkankę do tworzenia ograniczonej blizny, co powoduje usztywnienie podniebienia i zmniejszenie jego wibracji będących przyczyną tak charakterystycznego dla chrapania hałasu. Z publikacji zamieszczonej w amerykańskim magazynie Otolaryngology Head and Neck Surgery wynika, że po 1-2 miesiącach po zabiegu aż 92 proc. pacjentów zauważa poprawę i ograniczenie częstotliwości chrapania. Po upływie 19 miesięcy 75 proc. uczestników badania nadal było zadowolonych z efektów snoreoplastyki iniekcyjnej. Równie dobre wyniki uzyskano w badaniu, którego wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie medycznym Otolaryngologia Polska.

 


Lekarz wykonujący zabieg

Zabieg wykonuje lekarz medycyny estetycznej,  chirurg głowy i szyi doktor Aleksander Żmudziński,  lekarz z 25 letnim doświadczeniem zabiegowym.

 
 
 

Rejestracja

  • tel. +48 793 138 757
  • tel. +48 91 835 43 79
Rejestracja telefoniczna w godzinach: od poniedziałku do piątku między 9 a 18 w soboty między 9 a 14 e -mail: info@olimedica.pl https://olimedica.pl/kontakt/

 
 
 

Cennik

LECZENIE CHRAPANIA
LECZENIE CHRAPANIACENA (PLN)
Wizyta laryngologiczna/Kwalifikacja do zabiegu120
Diagnostyka bezdechów i chrapania aparatem Watch Pat 200 - wypożyczenie sprzętu ***300
Wizyta kontrolna - analiza badania aparatem Watch PAT 200120
Plastyka podniebienia UPPP metodą Celon + skrócenie języczka* **1400
Termoablacja nasady języka metodą Celon* **1400
Konchoplastyka - zmniejszenie małżowin nosowych metodą Celon* **1200
Konchoplastyka - zmniejszenie małżowin nosowych metodą kriochirurgii* **1000
Termoablacja nasady języka+ Plastyka podniebienia (UPPP)* **2800 Promocja 2400
Konchoplastyka + Plastyka podniebienia (UPPP)* **2600 Promocja 2400
Konchoplastyka+termoablacja nasady języka* **2600 Promocja 2400
Konchoplastyka+UPPP+termoablacja* **4000 promocja 3000
Snoreplastyka * **600
* plus koszt wizyty kwalifikującej do zabiegu120
**W cenie dwie wizyty kontrolne
***plus analiza wyniku Watch PAT120
SYSTEM RATALNY
Informujemy, że ze wszystkich usług naszej placówki Olimedica Centrum Medyczne możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty leczenia w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych.

Gdy koszty zabiegów przestają być barierą, łatwiej jest zoptymalizować plan leczenia.

Sprawdź swoją zdolność kredytową, wybierz opcję rat i zamów finansowanie – wystarczy jedna rozmowa telefoniczna z Konsultantem MediRat.
Ustal z lekarzem plan leczenia i rozpocznij jego realizację.
Za zabiegi chirurgiczne wykonywane w placówce medycznej Olimedica Centrum Medyczne można płacić w systemie ratalnym.

To innowacyjne narzędzie ratalne skoncentrowane na finansowaniu branży medycznej:

-gwarancja najniższej raty,
-prosta i szybka procedura,
-kwota finansowania do 50 tys. zł. 

Jak to działa – krok po kroku:
1. Umów się na konsultację do Lekarza.
2. Lekarz ustali z Tobą plan leczenia oraz określi jego koszt.
3. MediRaty skontaktuje sie z Tobą telefonicznie, zweryfikuje Twoją zdolność kredytową, po czym otrzymasz ofertę spłat.
4. Po Twojej akceptacji przyjedzie do Ciebie kurier w celu podpisania umowy.
5. Środki finansowe zostaną przelewane na konto naszej placówki. 
     

 

 

Kroplówki witaminowe

 
Nasz adres
Olimedica Centrum Medyczne
CHR Kupiec I piętro
ul. Krzywoustego 9-10
70-250 Szczecin
Rejestracja
pon. - pt. od 9 do 19
sob. od 8 do 12
+48 91 307 80 29
+48 793 138 757
info@olimedica.pl

Znajdź nas
facebook   google plus   You Tube   twitter   instagram
Copyrights © 2015-2018 Olimedica Centrum Medyczne. All rights reserved