fbpx

Rozstępy tworzą się na poziomie skóry właściwej, a ich powstawanie jest związane upośledzeniem fibroblastów, komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Są to pasma ścieńczałej i pomarszczonej skóry – z początku mają fioletowo-siny kolor, ale z  czasem jaśnieją i zapadają się. Zazwyczaj występują na pośladkach, górnych partiach ud, piersiach, brzuchu, biodrach, stawach kolanowych i barkowych. Powstają symetrycznie, czyli po obu stronach ciała, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Bardzo często pojawiają się w okresie dojrzewania i podczas ciąży; mogą być też efektem zwiększonego poziomu kortyzolu (hormon stresu), schorzeń endokrynologicznych lub skutkiem stosowania sterydów i leków zawierających glikokortykosteroidy. Niewłaściwa dieta, uboga w składniki odżywcze, niedostateczna ilość cynku oraz skłonności genetyczne przyczyniają się do tworzenia się rozstępów. Kulturyści, a także osoby gwałtownie zwiększające masę ciała, są narażone na nadmierne rozciąganie skóry, a przez to zerwanie sieci włókien kolagenowych i powstawanie rozstępów.

 

Dla kogo

Najlepsze efekty można uzyskać, usuwając świeże rozstępy, gdy mają jeszcze czerwone lub fioletowe zabarwienie. Rozstępy w późniejszym stadium, którą są białe lub w kolorze skóry, mogą być trudne do usunięcia.

 

Polecane zabiegi na rozstępy

 

Cennik

Masz dodatkowe pytania?

Zostaw dane kontaktowe, oddzwonimy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych

Dziękujemy za wysłanie formularza, skontaktujemy się w najkrótszym możliwym terminie