fbpx

Rewitalizacja skóry

W medycynie estetycznej rewitalizacja oznacza aktywację funkcji biologicznych skóry, których celem jest optymalizacja jej fizjologii i poprawa wyglądu. Upływ czasu, intensywne opalanie się, zmęczenie i niedotlenie, a także stres przyspieszają i nasilają starzenie się skóry. Zabiegi rewitalizacyjne wykorzystują substancje, które mobilizują ją do odbudowy  i regeneracji – są to m.in. kwas hialuronowy, witaminy, minerały, aminokwasy, aktywne koenzymy i kwasy nukleinowe. Stymulują fibroblasty do produkcji komórek kolagenu  i elastyny, dzięki czemu dochodzi do rewitalizacji i odżywienia skóry – poprawia się jej napięcie i nawilżenie. Rewitalizacja może zostać przeprowadzona na różne sposoby. Zaleca się wykonanie jej po zakończeniu lata, kiedy skóra nie jest już wystawiona na działanie promieni słonecznych.

Dla kogo

Rewitalizacja i nawilżanie skóry są wskazane, gdy cera staje się ziemista i przesuszona, traci jędrność i elastyczność. Zabiegi te mogą wykonywać osoby, które chcą poprawić strukturę  i wygląd swojej skóry, ponieważ mają zmiany potrądzikowe, fotouszkodzenia lub przebarwienia.

Polecane zabiegi nawilżające skórę

Innowacyjny zabieg polegający na wstrzykiwaniu małych dawek kwasu hialuronowego lub specjalnego kompleksu polirewitalizującego. Olimedica przy zabiegach mezoterapii wykorzystuje preparat CytoCare francuskiego Laboratorium RevitaCare, czyli specjalnie zbilansowany, intensywnie nawadniający i regenerujący koktajl. Wyjątkowa skuteczność tkwi w jego składzie, oprócz zawartości kwasu hialuronowego w skład wchodzi 55 aktywnych składników w tym witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy. Dzięki temu biologiczny kapitał skóry jest zachowany, a efekty starzenia zatrzymane.

Preparat StretchCare to idealne rozwiązanie dla wszystkich, których skóra straciła jędrność. StretchCare został stworzony na bazie kwasu hialuronowego, ale prócz niego w jego składzie znajduje się witamina B5, odżywcze pierwiastki oraz komplet antyoksydantów DMAE (dimetyloaminoetanol), które wywołują efekt liftingu i naprężenia.

Terapia regeneracyjna z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (koncentratu zawierającego wysokie stężenie płytek krwi) jest obecnie najnowocześniejszą, odmładzającą skórę procedurą przeciwstarzeniową. Mechanizm działania osocza bogatopłytkowego uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzania fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, w wyniku, którego w skórze uruchomiony jest proces naturalnej regeneracji – staje się ona bardziej elastyczna, młodsza, lepiej nawilżona.

Kwas hialuronowy wykorzystuje się  do wypełniania i wyrównywania niedoskonałości skóry oraz tkanki podskórnej. Zawarty w wypełniaczach kwas jest syntetycznym odpowiednikiem naturalnie występującego w naszym organizmie, którego głównym zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra utrzymuje odpowiednie nawilżenie, napięcie i elastyczność.

Restylan SKINBOOSTERS zapewnia długotrwałe, głębokie nawilżenie skóry. Zabieg zrewitalizuje nie tylko skórę twarzy, ale również delikatną skórę szyi, dekoltu, ramion oraz dłoni. Innowacyjną koncepcją Restylane Skinboosters jest kwas hialuronowy w formie stabilizowanej, stworzony dzięki opatentowanej technologii NASHA™. Wykazuje on przedłużone działanie na głębokie warstwy skóry. Ponieważ regeneracja, którą wywołuje, trwa wiele miesięcy, dochodzi do widocznego zagęszczenia skóry. Dzieje się tak, ponieważ stabilizowany kwas hialuronowy rozpycha komórki,  stymulując je do produkcji naturalnego kolagenu w skórze. Efekt to jędrna i elastyczna skóra. Tworzenie się nowych włókien kolagenowych powoduje również uniesienie rysów twarzy (lifting). Restylane Skinboosters to jedyny zabieg, który daje taki efekt.

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt