fbpx

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś!

lekarz medycyny
Piotr Modliborski
specjalista ortopeda
 

O specjaliście

Specjalizuje się w leczeniu schorzeń narządu ruchu dzieci i dorosłych. Wykonuje szeroki zakres zabiegów ortopedycznych, w szczególności: artroskopie i rekonstrukcje pourazowe stawów, leczenie uszkodzeń chrząstki stawowej, operacyjna korekcja deformacji kończyn, resekcja zmian nowotworowych. Jego szczególne zainteresowania w dziedzinie zabiegowej to: rekonstrukcja obrąbka stawowego i stożka rotatorów stawu ramiennego, rekonstrukcja łąkotek, więzadła krzyżowego przedniego oraz więzadła udowo- rzepkowego stawu kolanowego.

Ponadto zajmuje się diagnostyką i leczeniem dzieci w każdym wieku. Wykonuje badanie preluksacyjne u niemowląt. Dokonuje oceny i kwalifikacji do leczenia pacjentów ze skoliozą kręgosłupa.
Przeprowadza zabiegi operacyjne dzieci z deformacjami kończyn takimi jak: stopy płasko- koślawe, koślawość kolan, pourazowe deformacje osi kończyn, nierówność kończyn, chód na palcach.
Wykonuje resekcje zmian nowotworowych w obrębie narządu ruchu.

W leczeniu zachowawczym zmian zwyrodnieniowych oraz przeciążeniowych stosuje iniekcje do- i około stawowe przy użyciu kwasów hialuronowych oraz osocza bogatopłytkowego PRP pod kontrolą USG.

Lekarz Piotr Modliborski jest absolwentem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Studia medyczne ukończył w 2008 roku.
Następnie rozpoczął specjalizację z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu W Klinice Ortopedii i Traumatologii PUM. W trakcie rezydentury odbył dwumiesięczny staż na Oddziale Ortopedycznym w Mediolanie, gdzie poszerzał swoją wiedze głównie w zakresie chirurgii barku.
Po zdanym egzaminie w 2017 roku rozpoczął pracę na Oddziale Ortopedycznym w Szpitalu Wojskowym w Żarach.
Doświadczenie zdobywał również  w Klinice Ortopedii Dziecięcej i Onkologii Narządu Ruchu PUM w SPSK-1 oraz w  przychodni przyklinicznej. Obecnie pracuje  w Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie.

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś!