fbpx

Powiększanie ust

 

 

Marzysz o pięknych, kształtnych i ponętnych ustach, żałując, że twoje nie wyglądają tak, jak byś chciała. Jesteś niezadowolona z ich wyglądu, bo albo są zbyt wąskie, albo niesymetryczne, czy też za bardzo przesuszone. Boisz się, że decydując się na poprawę ich wyglądu w gabinecie medycyny estetycznej, zamiast pięknych ust twoja twarz zostanie oszpecona. Możesz zapomnieć o swoich obawach – medycyna estetyczna oferuje wiele metod i technik, których celem jest poprawa wyglądu ust w taki sposób, aby były piękne i sprawiały wrażenie jak najbardziej naturalnych.
 

Usta są bardzo ważnym elementem całości twarzy – razem z oczami nadają jej określony wyraz i charakter; są również postrzegane jako wyznacznik seksapilu u kobiet. Decydując się na jakikolwiek zabieg, warto pamiętać o tym, że idealne usta mają swoje określone proporcje i trzeba uważać, aby nie zaburzyć harmonii twarzy. Wypełnienie ust pozwala odtworzyć ich idealne proporcje i nadać im wyrazisty kształt. Powiększając usta lub modelując je na nowo, należy dostosować ich wygląd – czyli kształt, wielkość i objętość – do całości twarzy. Usta, które ładnie wyglądają u jednej osoby, mogą zupełnie nie pasować do twarzy kogoś innego.

 

ZBYT WĄSKIE I WKLĘSŁE USTA

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej na świecie jest powiększanie ust, które polega na zwiększeniu ich objętości w przypadku zbyt wąskich lub wklęsłych warg. Uzyskany efekt zależy od kilku czynników – oczekiwań pacjentek, zastosowanego preparatu, kompetencji i umiejętności lekarza oraz jego wyczucia estetyki.

Do powiększania ust stosuje się usieciowany, czyli gęsty kwas hialuronowy, który wyraźnie wygładza zmarszczki i bruzdy oraz głęboko nawilża wargi. Wypełniacze oparte na kwasie hialuronowym cieszą się dużym uznaniem ze strony lekarzy medycyny estetycznej, ponieważ mają największe bezpieczeństwo stosowania w każdym wieku, ograniczone do minimum ryzyko wystąpienia powikłań, a także estetyczną swobodę wyboru.

Żel hialuronowy podaje się, wykonując różne techniki iniekcyjne w znieczuleniu miejscowym lub przewodowym (dentystycznym). Można wypełnić nim całą czerwień wargową w przypadku wąskich i wklęsłych warg, jak również podkreślić sam kontur, np. po zabiegach makijażu permanentnego. Podczas modelowania ust likwiduje się również pionowe zagłębienia skóry warg (tzw. zmarszczki palacza), które nadają poważny wyraz całej twarzy i postarzają ją.

Prawidłowo, z umiarem podany, kwas hialuronowy zwiększa objętość ust w sposób naturalny. Górna warga zawsze powinna być nieco mniejsza i węższa od dolnej, co pozwala zachować ładne proporcje i harmonię. Do powiększania objętości ust doskonale nadaje się preparat o nazwie Emervel Lips – dzięki niemu można także kształtować czerwień wargową oraz kontur warg, aby zapewnić im wyrazistość i atrakcyjny wygląd. Odwracalność efektów zabiegu stanowi olbrzymią zaletę: u pacjentek, które uważają, że mają teraz zbyt duże usta, można błyskawicznie zniwelować efekt za pomocą specjalnego enzymu – hialuronidazy.

 

POPRAWA KONTURU UST

Zarówno u starszych kobiet, jak i mężczyzn często wykonywanym zabiegiem jest korekta konturu ust i niwelowanie zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się. W miarę upływu lat granica między skórą a coraz bardziej suchą czerwienią wargową powoli zanika. W wyniku starzenia się kontury ust zacierają się, a same wargi stają się coraz mniej wyraźne. Kąciki ust opadają, wokół nich pojawiają się zmarszczki promieniste, a bruzdy nosowo-wargowe stopniowo pogłębiają się. Mimika twarzy, zwłaszcza zbyt ekspresyjna, utrwala zmarszczki i bruzdy wokół warg.

Aby przywrócić ustom młodzieńczy wygląd i poprawić ich kontury, warto skorzystać z zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego. Z kolei kąciki ust, które obniżyły się wraz z upływem czasu, można podnieść za pomocą dwóch niewielkich iniekcji z toksyny botulinowej. Działanie botoksu stabilizuje się przez około dwa tygodnie, a efekt utrzymuje się od 3 do 9 miesięcy. Zabieg można wielokrotnie powtarzać. Dobrym rozwiązaniem jest również podanie niewielkiej ilości kwasu hialuronowego bezpośrednio pod opadającymi kącikami, co zapobiega ich dalszemu opadaniu nawet przez blisko rok.

 

RECEPTA NA NAWILŻONE USTA 

Z powodu swojej budowy i braku dostatecznej warstwy ochronnej usta stale narażone są na promieniowanie UV i utratę wody, która jest niezbędna do utrzymania ich w dobrej kondycji. Odwodnienie będące wynikiem postępującego procesu starzenia się pociąga za sobą utratę objętości i jędrności. Czerwień wargowa staje się coraz bardziej sucha, wargi tracą kolor, a brzegi ust ulegają zwiotczeniu i pokrywają się siateczką drobnych, pionowych zmarszczek. Wargi są spierzchnięte i coraz trudniej poradzić sobie z tym zjawiskiem – pomadka ochronno-nawilżająca przestaje wystarczać mimo jej częstego używania.

Nawilżenie ust można poprawić, i to w sposób spektakularny, za pomocą kwasu hialuronowego – jego jedna cząsteczka jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Związek ten występuje w ciele człowieka, zapewniając skórze odpowiednie napięcie i nawilżenie, jednak z wiekiem jego ilość w organizmie maleje. Kwas hialuronowy to obecnie najsilniejsza substancja nawilżająca dostępna na rynku; z tego względu wykorzystywanie go do zabiegów korekty warg jest bardzo popularne. Preparaty stosowane do nawilżenia warg są rzadsze niż te do powiększania ust; mają nieusieciowaną lub lekko usieciowaną postać. Kwas hialuronowy wiąże i zatrzymuje wodę w głębszych warstwach skóry, co sprawia, że usta są gruntownie nawilżone, a drobne, powierzchowne załamania w obszarze czerwieni wargowej zostają spłycone. Dzięki takiemu zabiegowi usta odzyskują swój dawny naturalny wygląd.

 

PIĘKNY UŚMIECH NA CO DZIEŃ

Żeby mieć ładne, naturalne usta i piękny uśmiech, nie można zapominać o przestrzeganiu zasad higieny kosmetycznej (pielęgnacyjnej ) i dietetycznej. Do podstawowych zasad pielęgnacji warg zalicza się ich nawilżanie, natłuszczanie oraz ochronę przed promieniowaniem UV i niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi. Ponadto należy zrezygnować z palenia papierosów i nadużywania alkoholu – używki te mają wpływ na wygląd i starzenie się ust. Warto regularnie, raz na pół roku, odwiedzać stomatologa i sprawdzać stan swojego uzębienia, w razie potrzeby uzupełniając ubytki, wybielając zęby lub wykonując inne niezbędne zabiegi. A wtedy nie tylko piękne usta, ale również piękny uśmiech na co dzień gwarantowany.

 

STOSOWANE PRODUKTY

Emervel® to naukowo opracowana linia wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, które zapewniają długi efekt, komfort i doskonałą tolerancję zabiegów estetycznych. Różnorodność produktów Emervel® daje lekarzom możliwość wyboru typu zabiegu odpowiedniego do potrzeb pacjenta.

Emervel® pomaga pacjentom odzyskać zadowolenie ze swojego wyglądu, wygładzając zmarszczki i fałdy, oraz odbudowując utraconą objętość tkanek twarzy.