ORTOPEDIA

Prowadzimy konsultacje oraz badania USG dla dorosłych i dzieci z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Lekarz ortopeda po wywiadzie z pacjentem rozpoznaje wady narządu ruchu nabyte lub posiadane od urodzenia, są to wszelkie dolegliwości nieprawidłowego funkcjonowania układu szkieletowego od szyi w dół oraz w obrębie mięśni, stawów, wiązadeł, ścięgien i nerwów. Naszą pomoc dedykujemy każdemu kto zmaga się z bólem, doznał urazu lub zmaga się z ograniczeniem ruchomości i jakichkolwiek nieprawidłowości stawów.

Naszymi najczęstszymi pacjentami są osoby uprawiające sport – co wynika z tego iż ortopedia i traumatologia są związane bezpośrednio z medycyną sportową, osoby starsze, które zmagają się z procesem starzenia i degradacji układu narządu ruchu a także dzieci u których układ ten dopiero się rozwija.

 

Diagnostyka:

Choroby, które może zdiagnozować lekarz ortopeda to m.in. urazy, choroby kręgosłupa, wady podstawy, zmiany przeciążeniowe, choroby bioder, nowotwory kości, jałowe martwice kości, choroby zapalne kości i stawów, osteoporoza

 

Badanie USG:

Oferujemy badanie przy pomocy fal ultradźwiękowych, dzięki któremu uzyskujemy dokładny obraz przekroju badanego narządu. Jest to jedna z metod diagnostyki z zakresu rozpoznawania zaburzeń w obrębie układu ruchu, bezinwazyjna i całkowicie bezbolesna. Pozwala na dokładne zdiagnozowanie ewentualnych zmian patologicznych oraz skontrolowaniu przez lekarza m.in. ilość płynu w stawie. Badanie USG jest także stosowane do przeprowadzenia diagnostyki patologii stawu biodrowego u dzieci, pozwala na wykrycie procesów zapalnych, obrzęków czy też naderwanie mięśni lub wiązadeł.

Procedura trwa zazwyczaj około kilkunastu minut, nie jest wymagane przygotowanie przed wykonaniem badania. Po zakończeniu pacjent otrzymuje wydruk zdjęć wraz z opisem.

Ortopedia dziecięca:

Kontrola i systematyczność wykonywania badań pozwala na utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia dziecka oraz na wczesne wykrycie ewentualnych zaburzeń. Dzięki szybkiej diagnostyce problemu można podjąć drogę leczenia, wdrożyć program ćwiczeń korekcyjnych a tym samym zapobiec powstaniu trwałych deformacji grzbietu i przewlekłych dolegliwości w życiu dorosłym.

 

 Nasz adres
Olimedica Centrum Medyczne
CHR Kupiec I piętro
ul. Krzywoustego 9-10
70-250 Szczecin
Rejestracja
pon. od 9.00 do 17.00
wt. - pt. od 9.00 do 19.00
sob. od 9.00 do 12.00
+48 91 307 80 29
+48 793 138 757
info@olimedica.pl

Znajdź nas
facebook   google plus   You Tube   twitter   instagram
Copyrights © 2015-2019 Olimedica Centrum Medyczne. All rights reserved