fbpx

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś!

Prowadzimy konsultacje oraz badania USG dla dorosłych i dzieci z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Lekarz ortopeda po wywiadzie z pacjentem rozpoznaje wady narządu ruchu nabyte lub posiadane od urodzenia, są to wszelkie dolegliwości nieprawidłowego funkcjonowania układu szkieletowego od szyi w dół oraz w obrębie mięśni, stawów, wiązadeł, ścięgien i nerwów. Naszą pomoc dedykujemy każdemu kto zmaga się z bólem, doznał urazu lub zmaga się z ograniczeniem ruchomości i jakichkolwiek nieprawidłowości stawów.

Naszymi najczęstszymi pacjentami są osoby uprawiające sport – co wynika z tego iż ortopedia i traumatologia są związane bezpośrednio z medycyną sportową, osoby starsze, które zmagają się z procesem starzenia i degradacji układu narządu ruchu a także dzieci u których układ ten dopiero się rozwija.

Diagnostyka:

Choroby, które może zdiagnozować lekarz ortopeda to m.in. urazy, choroby kręgosłupa, wady podstawy, zmiany przeciążeniowe, choroby bioder, nowotwory kości, jałowe martwice kości, choroby zapalne kości i stawów, osteoporoza

Ortopedia dziecięca:

Kontrola i systematyczność wykonywania badań pozwala na utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia dziecka oraz na wczesne wykrycie ewentualnych zaburzeń. Dzięki szybkiej diagnostyce problemu można podjąć drogę leczenia, wdrożyć program ćwiczeń korekcyjnych a tym samym zapobiec powstaniu trwałych deformacji grzbietu i przewlekłych dolegliwości w życiu dorosłym.