Najczęstszą przyczyną opadania górnej powieki jest zmniejszająca się wraz z wiekiem ilość kolagenu i starzenie się skóry, która pracuje coraz mniej wydajnie, tracąc jędrność  i elastyczność. Stopniowo zaczyna wiotczeć i opadać; z początku dochodzi jedynie do delikatnego obniżenia fałdu skóry. U osób, które mają skłonność do obrzęków wokół oczu lub często opalają się bez kremów z filtrem UV, wiotczenie skóry może postępować znacznie szybciej. Opadająca górna powieka może być następstwem przyczyn mechanicznych, takich jak: złe warunki w miejscu pracy, złe oświetlenie lub zbyt długie siedzenie przed monitorem. To nie tylko problem estetyczny, w skrajnych przypadkach może dojść nawet do zmniejszenia pola widzenia.

 

Dla kogo

Jeśli mięśnie unoszące powieki sprawnie działają, warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które pobudzą skórę do produkcji kolagenu. Skóra powiek będzie bardziej napięta i przestanie opadać. Dla osób, u których przyczyną opadającej górnej powieki jest wiotka skóra czoła powodująca opadanie brwi i spychanie powieki w dół, polecany jest lifting czoła za pomocą nici liftingujących PDO.

 

Polecane zabiegi

 

 

 

 

Kontynując, zgadzasz się na używanie plików typu cookies Więcej informacji

Witryna olimedica.pl wykorzystuje pliku typu "cookies" w celu zapewnienia poprawnego wyświetlania strony dla wszystkich urządzeń, poprawnej realizacji dostarczanych informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.

Zamknij

Nasz adres
Centrum Medyczne Olimedica
ul. Narutowicza 13E
70-240 Szczecin
Rejestracja
pon. - pt. od 9 do 18
sob. od 9 do 14
+48 91 307 80 29
+48 793 138 757
info@olimedica.pl

Znajdź nas
facebook   google plus   You Tube   twitter   instagram