fbpx

 

 

Czy jakieś zabiegi medycyny estetycznej bolą?

Pewne zabiegi medycyny estetycznej – np. takie z użyciem kwasu hialuronowego lub z toksyną  botulinową są podawane iniekcyjnie czyli przy użyciu igły. Dla niektórych osób może to być dyskomfort. Prawie wszystkie zabiegi z użyciem toksyny botulinowej zazwyczaj wykonywane są bez znieczulenia, ukłucia igły można porównać do ukłucia przez komara. W przypadku kwasu hialuronowego część osób decyduje się na znieczulenie. Znieczulenie w tym wypadku wykonywane jest najczęściej kremem znieczulającym lub poprzez mocne schłodzenie skóry sprayem.

Zabiegiem, przy którym zawsze podaje się znieczulenie, są np. zabiegi mezoterapii w tym osocza bogatopłytkowego.

W Centrum Medycznym Olimedica istnieje możliwość wykonania zabiegów w znieczuleniu. Jeśli boisz się bólu, poproś o znieczulenie. Pobranie krwi nie przyprawia Cię o dreszczyk? Zabiegi medycyny estetycznej również nie będą Ci straszne.

 

Czy po zabiegu z botoksem (toksyną botulinową) twarz będzie bardzo sparaliżowana?

Toksyna botulinowa rzeczywiście działa paraliżująco na mięśnie, ale jej rozprzestrzenianie jest bardzo ograniczone. Lekarz przed podaniem botuliny uważnie sprawdzi mimikę Twojej twarzy, tak aby zaplanować i w sposób dokładny oraz kontrolowany unieruchomić mięśnie. W przypadku pacjentów, którzy mieli wcześniej podaną toksynę botulinową ważna jest informacja reakcji po wcześniejszych podaniach toksyny.

Jeśli Twoje obawy są związane z tym, co widzisz wśród hollywoodzkich gwiazd, to musisz wiedzieć, że w Stanach Zjednoczonych podaje się mniej więcej 2 razy więcej dawki toksyny botulinowej niż w Polsce.

W Centrum Medycznym Olimedica podajemy odpowiednie dawki preparatów, zgodnie z potrzebami osób, które poddają się zabiegom oraz ze wskazaniami procedur medycznych

 

Czy po przeminięciu efektu zabiegu twarz i skóra nie będą wyglądały gorzej niż przed wykonaniem zabiegu?

Skóra dzięki wykonywanym zabiegom medycyny estetycznej ma zdecydowanie lepszą kondycję niż bez nich. W przypadku botoksu skóra nie marszczy się, ponieważ prostują się mięśnie, na których skóra wcześniej się fałdowała.

W przypadku zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego bruzda zostaje wypełniona, a że kwas hialuronowy ma dodatkowo bardzo dobre właściwości wiązania wody, tym samym sprawia, że skóra jest bardziej nawilżona. Po wypełnianiu ust kwasem hialuronowym, usta będą nawilżone i nie będą wymagały częstego smarowania ich pomadką nawilżającą.

 

Czy zamiast toksyny botulinowej można stosować kwas hialuronowy?

W przypadku wypełniania zmarszczek toksyną botulinową, kwasu hialuronowego nie można stosować zamiennie. Botox stosowany jest do korekcji zmarszczek mimicznych, powstających w wyniku pracy mięśni – toksyna botulinowa powoduje ich unieruchomienie. W ten sposób na gładkim mięśniu skóra się już nie fałduje a zmarszczki nie są widoczne. Okolice w jakich najczęściej stosuje się toksynę botulinową to zmarszczki poziome czoła, lwia zmarszczka, tzw. kurze łapki oraz zmarszczki palacza.

Natomiast kwasu hialuronowego głównie używamy do wypełniania zmarszczek, które są statyczne czyli bruzd nosowo – wargowych, wolumetrii policzków, linii marionetek. Czasami można podać kwas hialuronowy na zmarszczki palacza.

Kwasu hialuronowego nie stosujemy do korekcji zmarszczek mimicznych, z tego powodu, iż pracujące cały czas mięśnie mogłyby spowodować przemieszczenie się kwasu hialuronowego, który ma formę żelu.

 

Czy po pierwszym zabiegu, zabieg trzeba będzie już zawsze powtarzać? Czy twarz i skóra się nie przyzwyczajają?

Jest zupełnie odwrotnie. Zabiegi medycyny estetycznej są wykonywane aby poprawić kondycję skóry. Lekarze traktują te zabiegi jako profilaktykę starzenia skóry. Twoja skóra po zabiegu będzie ciągle w lepszej kondycji, nawet jeśli teoretycznie rezultat zabiegu powinien już minąć.

W Centrum Medycznym Olimedica wszystkie wątpliwości można rozwiać podczas konsultacji medycznej, która wykonywana jest przed zabiegiem.

Czy po zabiegu wypełniania ust zawsze ma się tzw. kaczy dziubek?

Kwas hialuronowy, który został podany we właściwy sposób nie daje efektu kaczego dzióbka, może go również spowodować podawanie kwasu zbyt często. Przed poddaniem się zabiegowi wypełniania ust należy powiedzieć lekarzowi, jakich efektów oczekujemy.

W Centrum Medycznym Olimedica lekarz, przed każdym zabiegiem przeprowadza konsultację, pytając o oczekiwania. Ponadto pacjent otrzymuje na konsultacji informację jakie ilości preparatów planuje wykorzystać i jaki będzie koszt całkowity wykonania zabiegu.

 

Przez jaki czas utrzymują się efekty zabiegów?

Czas utrzymywania się efektu poszczególnego zabiegu zależy od zastosowanego podczas jego wykonywania preparatu oraz jego ilości. Zazwyczaj efekt zabiegu z botoksem utrzymuje się około 6 miesięcy, może się także zdarzyć, że po kolejnych podaniach preparatu czas działania preparatu wydłuży się.

W przypadku zabiegu z kwasem hialuronowym efekty w miejscach takich jak: bruzdy nosowo –wargowe, usta, linie marionetek, powinny utrzymać się około roku, a zabiegi wolumetryczne takie jak np. modelowanie policzków- około 2 lat.

W Centrum Medycznym Olimedica pracujemy wyłącznie na przebadanych, certyfikowanych preparatach, dopuszczonych do obrotu zarówno w Europie jak i Stanach Zjednoczonych, dlatego rezultaty zabiegów utrzymują się niezwykle długo.

 

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt