fbpx

O skuteczności zabiegu na chrapanie plastyki podniebienia z podcięciem języczka metodą Celon opowie Internautom – Andrzej, 45-letni pacjent Centrum Medycznego Olimedica w Szczecinie.

Olimedica: Panie Andrzeju, co skłoniło Pana do podjęcia leczenia?

Andrzej: Codziennie rano budziłem się z bólem głowy i suchością, podrażnieniem gardła. Myślałem, że to przez niskie ciśnienie, późne chodzenie spać czy zmęczenie. W ciągu dnia czułem się znużony, senny. Odczuwałem zmęczenie i senność również podczas jazdy samochodem, ciężko było mi się skoncentrować. Lekarz rodzinny przebadał mnie, ale nic istotnego nie wykrył, zasugerował mi, że przyczyną moich dolegliwości może być chrapanie. I rzeczywiście ostatnimi laty żona coraz częściej budziła mnie w nocy, mówiąc „nie chrap”. Zacząłem w Internecie szukać więcej o chrapaniu i znalazłem stronę Centrum Medycznego Olimedica-Waszego Centrum. Zapoznałem się z artykułami dotyczącymi przyczyn chrapania i bezdechu, skutków i – tu przyznam się – za namową żony umówiłem się na wizytę z dr Aleksandrem Żmudzińskim, laryngologiem. Lekarz przeprowadził ze mną wywiad, przebadał. Stwierdził, że przyczyną chrapania jest wąska droga oddechowa na poziomie gardła – nadmiar błony śluzowej na podniebieniu i za duży języczek.

O: Od razu zdecydował się Pan na zaproponowane leczenie?

A: Tak. Miałem dosyć kłótni z żoną. Od dłuższego czasu spaliśmy w oddzielnych pokojach. Dr Aleksander Żmudziński omówił ze mną wszystkie możliwe sposoby leczenia. W moim przypadku zabieg na chrapanie metodą Celon okazał się przysłowiowym „strzałę w dziesiątkę”.

O: Przybliżmy Internautom na czym polega zabieg.

A: Ojej-trudne pytanie. Doktor szczegółowo mi wyjaśnił na czym polega i czego mogę oczekiwać po zabiegu. Podczas zabiegu czułem się jak u dentysty – podobny fotel, znieczulenie i otwarta buzia.

O: Co odczuwał Pan podczas trwania zabiegu i po nim?

A: Zabieg był bezbolesny i trwał około 20 minut.

Po zabiegu przez kilka dni bolało mnie gardło i miałem problemy z przełykaniem, ale po zastosowaniu środków przeciwbólowych można było przeżyć (tu uśmiech rozmówcy).

O: Po jakim czasie odczuwał Pan efekty zabiegu?

A: Lekarz wspomniał, że po zabiegu na podniebieniu ze względu na przejściowy obrzęk chrapanie może w ciągu kilku pierwszych dni nasilić się, po czym ulega zmniejszeniu. U mnie chrapanie znacznie zmniejszyło się po 3-4 tygodniach a po około 8 tygodniach chrapanie ustało. Żona nie wyrzuca mnie już z sypialni, może spokojnie spać. A ja czuje się w końcu wyspany i wypoczęty, nie zasypiam w ciągu dnia.

O: Czy poleciłby Pan naszym Internautom taką metodę leczenia chrapania?

A: Zdecydowanie tak. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że za długo zwlekałem, aby znaleźć przyczynę i coś z tym zrobić. Jestem zadowolony z opieki lekarskiej dr Aleksandra Żmudzińskiego i cieszę się, że nie utrudniam już życia innym członkom rodziny 🙂

O: Dziękujemy za rozmowę.

A: Również dziękuję i polecam doktora Żmudzińskiego – to prawdziwy fachowiec.

Więcej Informacji na temat leczenia chrapania metodą Celon można znaleźć na stronie http://www.olimedica.pl/leczenie-chrapania-metoda-celon/

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt