Kiedy należy udać się do dermatologa? 7 powodów, żeby odwiedzić tego specjalistę

Kiedy należy udać się do dermatologa? 7 powodów, żeby odwiedzić tego specjalistę

Jako pierwsza linia obrony twojego ciała, twoja skóra przyjmuje wiele ciosów. Jest to nie tylko największy organ w twoim ciele, ale także pierwszym bastionem, o który rozbijają się zarazki. Twoja skóra chroni naczynia krwionośne, nerwy i narządy. Jeśli martwisz się o coś, co pojawiło się na twojej skórze, powinieneś rozważyć wizytę u dermatologa.

7 powodów, żeby odwiedzić dermatologa

1. Pieprzyk lub fragment skóry, które się zmieniły – jeśli pieprzyk lub fragment twojej skóry zmieniły kolor, rozmiar lub kształt, lepiej zajrzyj do dermatologa. Takie zmiany,  jak te, są często oznakami raka skóry, a jeśli chodzi o raka, im wcześniej zaczniesz leczenie tym lepiej. Twój dermatolog może również pomóc Ci w nauce wykonywaniu regularnych badań kontrolnych skóry i badań przesiewowych.

2. Uparty trądzik – wypróbowałeś już wszystkie produkty dostępne bez recepty, modne diety oczyszczające, ale twój trądzik jest nadal w centrum uwagi?  Nie wstydź się – idź do dermatologa. Pomoże ci poradzić sobie z tą chorobą skóry. Skorzystaj z jego porad, jak najlepiej dbać prawidłowo o swoją twarz.

3. Swędząca pokrzywka lub wysypka, która nie ustępuje – czy wystąpiła reakcja alergiczna? Czy masz infekcję skóry? Koniecznie odwiedź dermatologa i uzyskaj odpowiedzi na te pytania. Specjalista przepisze ci leki lub zaleci inną formę leczenia, aby załagodzić sytuację.

4. Blizny po trądziku, przebarwienia, skaleczenia i zadrapania – jeśli Twoje znamiona i blizny spędzają Ci sen z powiek, dermatolog może ci pomóc. Techniki medyczne, takie jak terapia laserowa, mikrodermabrazja i inne mogą je znacząco zmniejszyć. Dzięki dostępnym obecnie opcjom leczenia nie ma potrzeby, aby czuć się ze sobą źle.

5. Trwałe podrażnienie skóry – masz swędzącą, czerwoną, łuszczącą się skórę a kremy i balsamy bez recepty po prostu nie działają. Możesz przypuszczać, że przyczyną suchości twojej skóry jest pogoda, wrażliwość na produkty do pielęgnacji skóry, a nawet na genetyka, ale w rzeczywistości możesz mieć przewlekłą chorobę skóry – wyłącznie dermatolog może zdiagnozować twój problem.

6. Choroby paznokci, wrastające paznokcie, ich grzybica. Bez względu na to, czy leczy się wrastający paznokieć, zakażenie grzybicze, brodawkę czy coś innego, odwiedzenie dermatologa jest w tym wypadku wskazane. Twoje paznokcie mogą wykazywać oznaki innych zaburzeń ciała, takich jak choroba wątroby, choroby serca, niedokrwistość lub cukrzyca.

7. Wypadanie włosów – rano zauważyłeś więcej włosów niż zwykle na poduszce? Masz chorobę skóry głowy lub chcesz rozpocząć zapobiegawczą terapię, zanim utrata włosów będzie miała większy wpływ na twoje życie? Twój dermatolog może polecić Ci terapie laserowe lub inne, abyś wyglądał jak najlepiej.

Poczuj się dobrze w skórze, w której jesteś! Niezależnie od tego, czy zmagasz się z upartym trądzikiem, masz podrażnioną skórę, czy chcesz leczenia innej choroby skóry, pomyśl o wizytach u dermatologa. Specjalista pomoże  wybrać najlepsze rozwiązanie, abyś czuł się dobrze w skórze, w której jesteś.