fbpx

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś!

Biostymulatory tkankowe – co warto o nich wiedzieć?

Biostymulatory tkankowe – co warto o nich wiedzieć?

Wiele osób chcących odzyskać promienny i młody wygląd, decyduje się na zabieg przy wykorzystaniu stymulatorów tkankowych, które podawane są za pomocą iniekcji.
Dzięki nim możliwa jest odbudowa struktury skóry, poprawienie jej jędrności i gęstości. Zabieg ten sprawia, że zmarszczki wygładzają się a twarz odzyskuje swój blask. Na rynku można znaleźć wiele różnych biostymulatorów tkankowych, które różnią się od siebie składem, trwałością, wskazaniami, efektami i działaniem. Mogą być tworzone na bazie różnych substancji m.in. kwasu hialuronowego, aminokwasów lub hydroksyapatytu wapnia. Pacjent określa jakiego efektu oczekuje a zabiegowiec dostosowuje preparat do oczekiwań. Biostymulatory tkankowe mogą być stosowane u osób młodszych i starszych.

Z artykułu dowiesz się:

 •  Jaka jest różnica pomiędzy biostymulatorami tkankowymi a wypełniaczami?
 •  Jakie stymulatory tkankowe są dostępne na rynku?
 •  Kiedy widoczne są pierwsze efekty po podaniu stymulatorów tkankowych?
 •  Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
 •  Czy warto wykonać zabieg za pomocą biostymulatorów?
Jaka jest różnica pomiędzy biostymulatorami tkankowymi a wypełniaczami?

Biostymulatory tkankowe bardzo często są mylone z wypełniaczami. Jednak warto wiedzieć, że różnią się one od siebie działaniem. Stymulatory dają długotrwałe efekty, jednak nie od razu. Wypełniacze dają natychmiastowy efekt wypełniając zmarszczki i bruzdy. Działają jednak krócej niż biostymulatory. Dlatego też osoby stosujące wypełniacze muszą wykonywać kolejne zabiegi w krótszym odstępnie czasu. Biostymulatory stymulują odnowę komórek i zwiększają produkcję elastyny oraz kolagenu, co sprawia, że stan skóry stopniowo się poprawia. Preparaty te sprawiają, że efekt jest naturalniejszy, ponieważ rysy twarzy
pacjenta nie ulegają zmianie. Jakie stymulatory tkankowe są dostępne na rynku? Na rynku można znaleźć wiele różnych biostymulatorów tkankowych.

Poniżej zostało wymienionych kilka z nich:

 •  Nucleofill – bazuje na naturalnych polinukleotydach. Ich zadaniem jest ochrona skóry przed wolnymi rodnikami oraz nawilżają i posiadają właściwości biostymulacyjne. Dzięki niemu skóra pobudzana jest do samoodnowy, co sprawia, że młody wygląd i blask są przywrócone. Skóra staje się widocznie napięta i jędrna, ponieważ Nucleofill pobudza łączenie elastyny i kolagenu. Wskazaniami do użycia opisywanego biostymulatora są m.in. rozstępy, szara cera, fotostarzenie się skóry, brak blasku, suchość skóry, wiotkość, blizny, działanie wolnych rodników i profilaktyka przeciwstarzeniowa.
 •  Restylane – składnik stworzony w oparciu o kwas hialuronowy, który składa się głównie z cukrów. Jego zadaniem jest odbudowa skóry, która zostaje pobudzona do zwiększenia produkcji kolagenu. Bardzo często stosowany jest do powiększania ust, wygładzenia zmarszczek i wypełnienia twarzy. Jego działanie jest długotrwałe, jednak nie stałe. Efekt najczęściej utrzymuje się do 18 miesięcy. Preparat ten najbardziej nadaje się do przeprowadzania szybkich zabiegów, ponieważ efekt jest widoczny właściwie od razu.
 •  Profihilo – jeden z najlepszych produktów, których zadaniem jest wzmocnienie skóry. W swoim składzie zawiera hybrydową syntezę cząstek kwasu hialuronowego. Charakteryzuje się silnym działaniem na tkankę podskórną i skórę, mocno regenerując te partie. W preparacie Profihilo znajduje się najwyższe stężenie kwasu hialuronowego na rynku, co sprawiło, że jest to najlepszy preparat, który można wybrać do przeprowadzania zabiegów odmładzających. Profihilo hamuje proces starzenia się skóry i pozwala przywrócić młodzieńczy wygląd. Ma silne działanie liftingujące, dzięki czemu przywraca owal twarzy, jędrność i jest w stanie zredukować tzw. chomiki. Opisywany biostymulator jest bardzo bezpieczny, ponieważ w jego składzie nie znajdują się żadne toksyczne substancje chemiczne.
Kiedy widoczne są pierwsze efekty po podaniu stymulatorów tkankowych?

Najczęściej po zabiegu na efekty trzeba czekać ok. 1,5 miesiąca. Dzieje się tak dlatego, że biostymulatory mają pobudzić skórę do regeneracji i naturalnej odnowy, dzięki wzrostowi produkcji elastyny i kolagenu. Mimo czekania, warto poczekać na efekt, który może trwać nawet 2 lata.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?
 •  Wiek poniżej 18 lat.
 • Immunoterapia.
 •  Problemy z krzepnięciem krwi.
 •  Choroby autoimmunologiczne i nowotworowe.
 •  Grzybiczne, wirusowe i bakteryjne zapalenia skóry.
 •  Aktywna opryszczka.
 • Karmienie piersią i ciąża.
 • Wirus WZW i HIV.
 •  Zmiany na skórze w miejscach, które mają być poddane iniekcji.
 •  Alergia na jakikolwiek składnik znajdujący się w biostymulatorze.
 •  Przeprowadzone inne zabiegi: botoks do 14 dni, fotoodmładzanie, peeling chemiczny i mikrodermabrazja do 14 dni, zabiegi stomatologiczne do 14 dni, laser frakcyjny do 4 tygodni.
Czy warto wykonać zabieg za pomocą biostymulatorów?

Oczywiście, że warto, ponieważ dzięki temu można odzyskać młodzieńczy blask bez sztucznego efektu. Dodatkowo warto wiedzieć, że zabieg nie jest bolesny, ponieważ miejscowo nakładany jest miejsce przeprowadzenia iniekcji. Podczas zabiegu możliwe jest odczuwanie rozpierania i mrowienia.

Umów wizytę