fbpx

Zabiegi likwidujące nadmiar tkanki tłuszczowej

Znajdująca się głównie w warstwie podskórnej tkanka tłuszczowa wzmacnia i nadaje skórze elastyczność oraz otacza niektóre narządy wewnętrzne. W miarę zapotrzebowania organizmu komórki tłuszczowe uwalniają tłuszcz, który stanowi materiał energetyczny dla procesów oddychania komórkowego. Tkanka tłuszczowa spełnia funkcję termoizolacyjną i ochronną oraz pełni funkcję gruczołu wydzielania wewnętrznego.

Procesy przemiany materii wraz z wiekiem ulegają spowolnieniu, przez co zwiększa się zawartość tkanki tłuszczowej, głównie na brzuchu. Za odkładanie się tkanki tłuszczowej odpowiada przede wszystkim insulina oraz hormony płciowe, głównie estrogen. U kobiet zmiany hormonalne podczas cyklu menstruacyjnego powodują odkładanie się tkanki tłuszczowej na biodrach, udach i pośladkach. Nadmiar tkanki tłuszczowej zgromadzony w  tych okolicach, a także nad kolanami oraz na ramionach i plecach, z trudem ulega spalaniu pomimo diety i ćwiczeń, i stanowi problem dla wielu osób.

Dla kogo zabiegi likwidujące nadmiar tkanki tłuszczowej

Osoby borykające się ze stosunkowo niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej mogą skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które mają na celu likwidację miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez rozbicie i bezpowrotne zniszczenie komórek tłuszczowych.

Polecane zabiegi przy nadmiarze tkanki tłuszczowej

To bezinwazyjna metoda usuwania tłuszczu z określonych partii ciała. Zabieg lipolizy iniekcyjnej  polega na podaniu preparatu Aqualyx bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje (pełna terapia  w zależności od okolicy obejmuje 3 do 10 zabiegów)  przy zastosowaniu specjalnie do tego celu dedykowanych igieł.

 

 

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt