fbpx

usuwanie zmarszczek szczecinMezoterapia, czyli sekret wiecznej młodości

Mezoterapia to zabiegi profilaktyczne i lecznicze stosowane zarówno w medycynie estetycznej jak i w dermatologii. Ich celem jest dostarczenie bezpośrednio do głębszych warstw skóry substancji odżywczych bądź regenerujących, które zaaplikowane w taki sposób mają skuteczniejsze działanie niż kremy, które działają powierzchownie.

Bardzo duża ilość preparatów w gabinetach medycyny estetycznej (w tym Olimedica Centrum Medyczne) sprawia, że mezoterapia ma nieograniczone zastosowanie. Co to oznacza? To, że można ją stosować na twarz, szyję, dekolt, dłonie (grzbiety), brzuch, wewnętrzną stronę ud czy ramion. Ponadto polecana jest przeciwko wypadaniu włosów na głowie i poprawy ich ogólnej kondycji, zmniejszeniu lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej na przykład w podbródku czy do usuwania cellulitu. Istotne znaczenie ma w leczeniu blizn czy keloidów (bliznowców o niekontrolowanym rozroście poza obszar rany).

 Mezoterapia igłowa i bezigłowa

Pierwsza z nich polega na wykonywaniu drobnych mikronakłuć (zwykle o głębokości od 0,5 do 4 mm), które wnikają do skóry właściwej lub tkanki podskórnej. Pokonanie bariery na poziomie naskórka w znacznym stopniu zwiększa moc działania substancji aktywnej i przyśpiesza uzyskanie oczekiwanych rezultatów jej działania. Ponadto mikronakłucia pobudzają skórę do samoregeneracji i tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastyny, czyli substancji odpowiedzialnych za jej elastyczność i młody wygląd.

Zabiegi mezoterapii

Zabiegi mezoterapii igłowej są najskuteczniejsze, jeśli wykonujemy je w seriach. Przeważanie zaleca się wykonanie 2 sesji co dwa tygodnie, następnie 3 kolejnych przez miesiąc i podtrzymująco 1-2 w roku.

Mezoterapia igłowa z racji tego, że jest zabiegiem inwazyjnym musi być wykonywana przez lekarza. W naszym Centrum Medycznym wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonuje dr Aleksander Żmudziński – lekarz z 25-letnim doświadczeniem zawodowym.

Mezoterapia bezigłowa zapewnia szybką regenerację skóry na poziomie komórkowym. Aby zabieg był skuteczny powinno się wykonać od 6 do 10 zabiegów.

O czym warto wiedzieć

Zabiegi mezoterapii przynoszą szybkie i zauważalne efekty, przy bardzo ograniczonych efektach ubocznych (w mezoterapii igłowej może rzadko wystąpić rumień, zsinienie skóry czy drobna infekcja).

Tak, więc mając odwodnioną i suchą skórę, zniszczoną po lecie przez słońce, czy przez inne czynniki, jak chociażby palenie papierosów czy trądzik – warto znaleźć czas i zaaplikować jej odpowiedni „koktajl witaminowy”. Pozbędziemy się niechcianych zmarszczek, ziemistości, niejednolitego kolorytu czy przebarwień i uzyskamy gładką, rozjaśnioną cerę.

 

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt