medycyna estetyczna latem

W lecie każda z nas chce wyglądać dobrze. Jeśli na pozbycie się zbędnych kilogramów czy cellulitu nie mamy już czasu, możemy zadbać o piękną twarz. Z badań przeprowadzonych przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Agng wynika, że najpopularniejszymi zabiegami, które wykonuje się latem są przeciwzmarszczkowe procedury z toksyną botulinową (botoks), zabiegi z wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego oraz mezoterapia.

KWAS HIALURONOWY
Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie. Jest substancją, która odpowiada za uwodnienie skóry, przez co jest ona gładka i sprężysta. Niestety z czasem poziom tej cennej substancji obniża się. Jednak dzięki osiągnięciom medycyny estetycznej można go uzupełniać. To dobry sposób na wygładzenie zmarszczek (zwłaszcza po urlopie), przywrócenie naturalnego owalu twarzy, a także na modelowanie i powiększanie ust.

TOKSYNA BOTULINOWA
Zastrzyki botoksu korygują już istniejące zmarszczki, ale także mają działanie profilaktycznie. Dzięki wstrzyknięciu toksyny zmarszczki oczu i czoła, które mrużymy pod wpływem słońca stają się płytsze. Botoks odpowiednio podany osłabia, a nie blokuje mięśnie, co daje gwarancje naturalnego wyglądu.

MEZOTERAPIA
Nasza skóra pod wpływem wysokiej temperatury, połączonej z ekspozycją na słońce, działaniu klimatyzacji czy mając kontakt z morską wodą szybciej ulega wysuszeniu i starzeje się. Aby temu przeciwdziałać warto wykonywać zabiegi głęboko nawilżające i regenerujące, takie jak mezoterapia z użyciem kwasu hialuronowego i innych substancji, jak chociażby osocza. Osocze uzyskiwane z krwi, bogate w czynnik wzrostu, powoduje stymulację komórek macierzystych do regeneracji i produkcji nowego kolagenu. Wykonując zabieg przed wakacjami skóra będzie głęboko nawilżona, a wykonując zabieg po powrocie z urlopu można uzupełnić w niej niedobór substancji nawilżających.

Pamiętajmy – latem powinniśmy nawilżać, odżywiać oraz rewitalizować naszą skórę.

 

 

 

 Nasz adres
Olimedica Centrum Medyczne
CHR Kupiec I piętro
ul. Krzywoustego 9-10
70-250 Szczecin
Rejestracja
pon. od 10 do 18
wt. - pt. od 10 do 19
sob. od 9 do 12
+48 91 307 80 29
+48 793 138 757
info@olimedica.pl

Znajdź nas
facebook   google plus   You Tube   twitter   instagram
Copyrights © 2015-2019 Olimedica Centrum Medyczne. All rights reserved