łysienie

 

Łysienie

Łysienie (łac. alopecia) to objaw chorobowy, który polega na postępującym zanikaniu wytwarzania włosów w mieszkach włosowych. Może prowadzić do całkowitej utraty włosów znajdujących się na skórze głowy lub innej części ciała. Jest to dolegliwość dotycząca coraz większej liczby osób, nie tylko mężczyzn, ale również kobiet, a czasem nawet i dzieci.

Łysienie stanowi dla pacjentów nie tylko problem medyczny, ale również estetyczny, często stając się źródłem frustracji, złego samopoczucia i obniżonej samooceny. Najczęściej występującym typem łysienia jest łysienie androgenowe spowodowane wrażliwością mieszka włosowego na pochodną testestoronu – dihydrotestosteron. Pod jego wpływem mieszki włosowe wytwarzają coraz cieńsze i słabsze włosy, a same ulegają stopniowemu zmniejszeniu. W miarę upływu czasu mieszek produkuje już tylko krótki włos pozbawiony barwnika.

 

Przyczyny

Łysienie androgenowe pojawia się w wyniku działania męskich hormonów i jest uwarunkowane genetycznie; dotyczy 87 proc. przypadków łysienia u mężczyzn. Rozpoczyna się poszerzaniem zatok czołowych, po czym pojawia się tzw. łysina centralna części szczytowej głowy.

Wśród innych przyczyn łysienia wymienia się choroby skóry i przydatków lub choroby ogólnoustrojowe przebiegające z zajęciem skóry. Zaliczają się do nich m.in. zakażenia bakteryjne (gruźlica, kiła drugorzędowa, figówka, trądzik martwiczy, czyraczność), choroby wirusowe, grzybica i łojotokowe zapalenie skóry, a także toczeń rumieniowaty czy liszaj płaski. W schorzeniach narządów wewnętrznych, takich jak niedoczynność tarczycy, niedokrwistość lub cukrzyca, utrata włosów jest jednym z objawów choroby.

Łysienie może być także wynikiem niedoboru makro- i mikroelementów (żelazo, miedź, cynk, witaminy z grupy B), działaniem czynników środowiskowych (zatrucie talem, arsenem lub rtęcią) oraz wyrywaniem włosów przez chorego (trichotilomania).

 

Wizyta u trychologa

Do trychologa należy się udać, jak tylko zaczną wypadać pierwsze włosy. W leczeniu łysienia niezwykle ważna jest diagnoza, dlatego też wizyta u tego specjalisty jest bardzo istotna. Na podstawie badań trychologicznych można jest określić, na jakim etapie wzrostu znajdują się wypadające włosy, co jest niezwykle ważne dla postępowania leczniczego, ponieważ pomaga ustalić, gdzie znajduje się źródło problemu. Leczenie łysienia ma sens dopiero po postawieniu właściwej diagnozy – wówczas wiadomo, jaka terapia może okazać się najbardziej skuteczna. Leczenie powinno być prowadzone kompleksowo zarówno przez trychologa, jak też dermatologa, endokrynologa czy diabetologa, a w przypadku kobiet również ginekologa.

 

Rozwiązania

  • mezoterapia mikroigłowa;
  • osocze bogatopłytkowe;
  • iniekcje;
  • Dr Cyj – terapia peptydowa włosów;
  • kriomasaż Cryo-S;
  • trychologiczne zabiegi lecznicze;
  • przeszczep włosów Biofibre®;
  • odpowiednia dieta bogata w substancje odżywcze, witaminy, mikro- i makroelementy;

 

Inne problemy

https://olimedica.pl/lupiez/

 

Specjalista trycholog, dietetyk, psycholog, coach

mgr Izabela Żmudzińska

 

Rejestracja

  • tel. +48 793 138 757
  • tel. +48 91 307 80 29


Rejestracja telefoniczna w godzinach:
od poniedziałku do piątku między 9 a 18
w soboty między 9 a 14

E -mail: info@olimedica.pl

 

Cennik

CENNIK
BADANIECENA (PLN)
Analiza pierwiastkowa włosa- kompletne badanie stanu odżywienia organizmu na podstawie pomiaru 29 pierwiastków (w tym 5 pierwiastków toksycznych) i ich wzajemnych proporcji we włosach. Dowiesz się jak odżywiony jest Twój organizm. Poznasz charakterystykę swojego metabolizmu i tendencje zdrowotne. Otrzymasz program suplementacyjny oraz dietę metaboliczną.385
Konsultacja - omówienie wyników120
SYSTEM RATALNY
Informujemy, że ze wszystkich usług naszej placówki Olimedica Centrum Medyczne możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty leczenia w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych.

Gdy koszty zabiegów przestają być barierą, łatwiej jest zoptymalizować plan leczenia.

Sprawdź swoją zdolność kredytową, wybierz opcję rat i zamów finansowanie – wystarczy jedna rozmowa telefoniczna z Konsultantem MediRat.
Ustal z lekarzem plan leczenia i rozpocznij jego realizację.
Za zabiegi chirurgiczne wykonywane w placówce medycznej Olimedica Centrum Medyczne można płacić w systemie ratalnym.

To innowacyjne narzędzie ratalne skoncentrowane na finansowaniu branży medycznej:

-gwarancja najniższej raty,
-prosta i szybka procedura,
-kwota finansowania do 50 tys. zł. 

Jak to działa – krok po kroku:
1. Umów się na konsultację do Lekarza.
2. Lekarz ustali z Tobą plan leczenia oraz określi jego koszt.
3. MediRaty skontaktuje sie z Tobą telefonicznie, zweryfikuje Twoją zdolność kredytową, po czym otrzymasz ofertę spłat.
4. Po Twojej akceptacji przyjedzie do Ciebie kurier w celu podpisania umowy.
5. Środki finansowe zostaną przelewane na konto naszej placówki. 
 

 

Kroplówki witaminowe

 
Nasz adres
Olimedica Centrum Medyczne
CHR Kupiec I piętro
ul. Krzywoustego 9-10
70-250 Szczecin
Rejestracja
pon. - pt. od 9 do 19
sob. od 8 do 12
+48 91 307 80 29
+48 793 138 757
info@olimedica.pl

Znajdź nas
facebook   google plus   You Tube   twitter   instagram
Copyrights © 2015-2018 Olimedica Centrum Medyczne. All rights reserved