Zanim opowiemy o tym czym jest leczenie bruksizmu warto zapoznać się z jego samym pojęciem.

leczenie bruksizmu

Bruksizm, czyli nieświadome zaciskanie i zgrzytanie zębami podczas snu, spowodowany jest głównie przewlekłym napięciem emocjonalnym, stresem lub wadami zgryzu. Nawyk ten, który bywa dziedziczny, prowadzi do rozchwiania zębów, starcia koron zębowych, pękania szkliwa i uszkodzenia stawu skroniowo-żuchwowego. Może być przyczyną bólu głowy, karku lub kręgosłupa, bólu szczęki czy mięśni twarzy, a także problemów ze słuchem.
W wyniku nadmiernego zagryzania zębów dochodzi do przerośnięcia mięśni żwaczy i skroni, przez co rysy twarzy w jej dolnej części zmieniają się, stając się bardziej kwadratowe.

Leczenie bruksizmu

Leczenie bruksizmu – skuteczną metodą jest ostrzyknięcie toksyną botulinową mięśni żwaczy, co powoduje ich rozluźnienie, a z czasem – obkurczenie. Po zabiegu pacjent przestaje zgrzytać zębami, a jego twarz nabiera bardziej owalnych kształtów.

Dla kogo jest leczenie bruksizmu

Zabieg jest polecany osobom cierpiącym na bruksizm, w przypadku których nie sprawdza się stosowanie szyny blokującej, zakładanej przed snem na zęby. Zdaniem niektórych pacjentów szyny są niewygodne, obniżają jakość snu, a ponadto szybko się niszczą i trzeba je często wymieniać.

Polecane zabiegi

Odwiedź nas również w naszych mediach społecznościowych!
Youtube
Facebook
Instagram

 

 

 Nasz adres
Olimedica Centrum Medyczne
CHR Kupiec I piętro
ul. Krzywoustego 9-10
70-250 Szczecin
Rejestracja
pon. od 9.00 do 17.00
wt. - pt. od 9.00 do 19.00
sob. od 9.00 do 12.00
+48 91 307 80 29
+48 793 138 757
info@olimedica.pl

Znajdź nas
facebook   google plus   You Tube   twitter   instagram
Copyrights © 2015-2019 Olimedica Centrum Medyczne. All rights reserved