fbpx

Grzybica paznokci

Grzybica paznokci jest często występującym schorzeniem o dużym stopniu rozprzestrzeniania się. Stanowi jedną trzecią zakażeń grzybiczych i połowę wszystkich chorób paznokci. Do zakażenia może dojść zarówno podczas korzystania z miejsc publicznych (basen, sauna, sala fitness) bądź poprzez nieprawidłową higienę stóp oraz obuwie okluzyjne.

Do powstawania rozwoju tego schorzenia przyczyniają się również choroby takie jak; cukrzyca, otyłość, niedokrwistość, zaburzenia hormonalne, chemioterapia czy przewlekła antybiotykoterapia.  Czynnikami etiologicznymi wywołującymi grzybicę paznokci są najczęściej trzy grupy grzybów- Dermatofity, grzyby pleśniowe i drożdżopodobne. W wyniku rozwoju tego schorzenia płytka paznokciowa staje się matowa, nabiera żółtawegoszarego, białego bądź zielonkawego koloru. Jej wolny brzeg staje się postrzępiony, a cały paznokieć jest zgrubiony, zrogowaciały, bardzo kruchy i podatny na urazy.

Pierwsze objawy pojawiają się zwykle na jednym paznokciu wzdłuż wolnego brzegu płytki, a następnie rozprzestrzeniają się na całą powierzchnię paznokcia. W niektórych przypadkach płytka paznokcia z grzybicą unosi się lub opada, co sprzyja bolesnym urazom i powoduje pojawienie się kolejnych zmian patologicznych. Mimo, iż początkowe objawy tego schorzenia nie są mocno uciążliwe, nie należy ich bagatelizować, ponieważ w zaawansowanym stadium są  trudne do  wyleczenia. W przypadku silnie rozwiniętych zmian chorobowych leczenie polega na antybiotykoterapii bądź laseroterapii, przy których zaleca się oprócz przeprowadzenia zabiegu laseroterapii, oczyszczenie płytki paznokciowej z mas grzybiczych przez podologa.

Należy pamiętać również, iż grzybica paznokci jest chorobą nawracającą, dlatego zachęcamy pacjentów nie tylko do szybkiego reagowania w chwili pojawienia się pierwszych objawów, ale również do stosowania się do udzielanych przez specjalistów zaleceń.

 

Leczenie laserowe grzybicy

Nowoczesne urządzenie Alpha System wykorzystując technologię IPL Ultra Short Pulse, dzięki czemu zapewnia bezpieczne i skuteczne leczenie poprzez przegrzanie materiałów grzybowych i dezaktywację wzrostu bakterii paznokci, aż do osiągnięcia czystości.

Ta unikalna metoda terapii umożliwia oferowanie skutecznego leczenia grzybicy paznokci bez użycia potencjalnie szkodliwych leków.

 

Wskazania do zabiegu:

  • Wszystkie zmiany grzybicze

 

Przeciwwskazania do zabiegów:

  • Aktywne zmiany wirusowe
  • Cukrzyca ( w niektórych przypadkach)
  • Stosowanie retinoidów
  • Spożywanie ziół światło-uczulających ( odstawienie min tydzień przed zabiegiem)

 

Przygotowanie przed zabiegiem

Stopy powinny być czyste, bez nałożonych kremów, maści, lakierów klasycznych i hybrydowych. Prosimy o nieupiększanie miejsc zmienionych chorobowo przed wizytą, dzięki temu specjalista będzie mógł rzetelnie ocenić stan i rozległość zmian.

 

 

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt