fbpx

Kroplówka na kaca

kroplówka na kaca

 

Czym jest kac i zatrucie alkoholem?

Możemy wyróżnić dwa stany, które są związane z nadmiernym spożyciem alkoholu. Zdecydowanie łagodniejszym stanem jest kac. Z ,,syndromem dnia wczorajszego” mają zazwyczaj do czynienia okazjonalni użytkownicy, po jednorazowym nadużyciu alkoholu. Natomiast zatrucie się alkoholem jest znacznie cięższym stanem, który wynika z wycieńczenia organizmu poprzez nadmierne i długotrwałe nadużywanie etanolu. Alkohol powoduje wiele chorób, powodując zaburzenia psychiczne i somatyczne, które upośledzają codzienną jakość życia. Styl życia oraz predyspozycje genetyczne, takich jak płeć, masa ciała, wiek, stan organizmu, sposób odżywiania, przyjmowane leki oraz ilość i rodzaj spożytego alkoholu mają wpływ na to w jakim stopniu metabolizm etanolu jest w stanie wpłynąć na nasz stan psychofizyczny. Działanie alkoholu na konkretny organizm jest uzależnione od wielu czynników, a reakcja na etanol poszczególnych osób nie zawsze jest taka sama, dlatego należy spożywać go ze szczególnym rozsądkiem. Zatrucie alkoholem to stan, w którym oprócz typowych objawów upojenia alkoholowego mogą wystąpić bardzo poważne objawy dodatkowe, takie jak: wymioty, drgawki hipotermia lub utrata przytomności. Stopień nasilenia tych objawów zależy od wielu czynników, ale najistotniejszą jest ilość spożytego alkoholu w czasie. Wydaje się, że wpływ na organizm mogą mieć również inne związki zawarte w trunkach.

Jakie są sposoby walki z kacem?

Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego najlepszym sposobem na uniknięcie nieprzyjemnych objawów działania alkoholu jest unikanie nadmiernego ich spożycia. Znanych jest wiele domowych sposobów na walkę z kacem, ale ich skuteczność zazwyczaj pozostawia wiele do życzenia. Dostępny na rynku preparaty doustne wykazują umiarkowaną skuteczność w walce z syndromem dnia następnego, nie przyswajają się dobrze. Dodatkowym utrudnieniem w przyjęciu preparatów mogą być wymioty oraz brak apetytu.

Co zawiera kroplówka na kaca?

Podstawowy skład kroplówki na kaca to przede wszystkim glukoza i elektrolity. Bardziej złożone kroplówki mogą zawierać również witaminy (np. C, B) oraz glutaion- peptyd, który znacząco przyśpiesza neutralizowanie toksyn zalegających w wątrobie. W niektórych przypadkach zalecane jest zastosowanie acetylocysteiny (ACC), która także stymuluje usuwanie toksyn z organizmu.

Dlaczego kroplówka jest najlepszym rozwiązaniem na kaca?

Najefektywniejszym i najlepszym sposobem na zredukowanie negatywnych skutków spożycia alkoholu jest kroplówka. Odpowiednio dobrany wlew dożylny pozwala na błyskawiczne uzupełnienie utraconych elektrolitów, wyrównanie glikemii oraz nawodnienie organizmu. Terapia dożylna przyniesie największą ulgę osobom, które nadużywały alkohol przez dłuższy czas, ponieważ u tych osób utrata elektrolitów jest największa.

0 Reviews

Write a Review

Masz dodatkowe pytania?

Zostaw dane kontaktowe, oddzwonimy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych

Dziękujemy za wysłanie formularza, skontaktujemy się w najkrótszym możliwym terminie