fbpx 6274

Jesienne zabiegi medycyny estetycznej

 

Jesień to najlepsza pora roku na poprawę kondycji naszej skóry. Brak wysokiej temperatury, silnego słońca i  odpowiednia wilgotność sprawiają, że skóra w tym okresie szybciej się regeneruje, odzyskuje odpowiedni poziom nawilżenia czy jędrności oraz ułatwia działanie substancjom czynnym, zawartym w specjalistycznych preparatach.

 

Popularne zabiegi medycyny estetycznej wykonane  jesienią

Zabiegi pomogą przygotować się skórze na kolejne wymagające warunki atmosferyczne, związane z silnym wiatrem, mrozem oraz narażeniem na przesuszenie, na przykład z powodu silnego ogrzewania mieszkań w okresie zimowym.

 

W zależności od potrzeb naszej skóry, jesienią warto wykonać:

  • Mezoteriapię igłową;
  • Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym;
  • Botoks;
  • Redukcję tkanki tłuszczowej.

 

Peeling chemiczny

To zabieg polegający na kontrolowanym złuszczaniu naskórka, poprzez nałożenie na skórę preparatu, zawierającego w swoim składzie substancje chemiczne o ściśle określonym stężeniu. Najczęściej są nimi kwasy, jak kwas TCA, pirogronowy czy migdałowy. Peelingi chemiczne intensywnie pobudzają procesy regeneracyjne, umożliwiają pozbycie się wyschniętego, martwego naskórka, przywracając skórze świeżość i właściwe nawilżenie, co po wakacjach jest szczególnie ważne. Dzięki temu skóra staje się gładsza, jaśniejsza i bardziej wypoczęta. Ponadto peeling chemiczny pomaga pozbyć się zmarszczek i przebarwień (związanych z nadmierną ekspozycją skóry na słońce), usuwa blizny i rozstępy.

 

Mezoterapia igłowa

Podczas wakacji nasza skóra narażona jest na działanie wysokiej temperatury, klimatyzacji, wody morskiej czy ostrego słońca. Przez te czynniki szybciej staje się sucha i wrażliwa, postępuje proces starzenia. Aby zatrzymać upływ czasu powinniśmy nawilżyć i zregenerować skórę po wakacyjnym odpoczynku, najlepiej zabiegiem mezoterapii igłowej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego bądź osocza. Te ostatnie uzyskane z własnej krwi, wyposażone w tzw. „czynnik wzrostu” pomaga stymulować komórki macierzyste, przez co produkuje się nowy kolagen. Dzięki takim zabiegom możemy szybko przygotować się do jesiennego chłodu.

 

Zmarszczki i kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy, który w sposób naturalny znajduje się w naszym organizmie, odpowiedzialny jest za nawodnienie skóry, dzięki czemu staje się ona gładka i sprężysta. W miarę upływu czasu jego poziom ulega obniżeniu. Korzystając z zabiegów medycyny estetycznej można go uzupełnić, a przez to szybciej niż w przypadku innych zabiegów, wygładzić powstałe na twarzy zmarszczki, przywrócić naturalny owal twarzy, a także wymodelować bądź powiększyć usta.

 

Botoks

Zastrzyki z toksyną botulinową mają ogromną zaletę – działają profilaktycznie oraz w znaczący sposób zmniejszają widoczność istniejących zmarszczek. Preparat wstrzyknięty na zmarszczki wokół oczu i czoła – które powstały pod wpływem słońca i naturalnego mrużenia – sprawia, że te istniejące stają się płytsze. Toksyna botulinową nie blokuje tylko osłabia mięśnie, przez co otrzymujemy naturalny efekt.

 

Lipoliza iniekcyjna

Najbardziej nowoczesne diety czy zindywidualizowane zestawy ćwiczeń mogą nam nie pomóc w wymodelowaniu sylwetki po lecie. Warto wtedy skorzystać z metod stosowanych w medycynie estetycznej. Jedną z nich jest lipoliza iniekcyjna preparatem Aqualyx, zwana powszechnie „liposukcją bez skalpela”. Zabieg polega na podaniu substancji bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez nakłuwanie (iniekcje), przy zastosowaniu specjalnie do tego celu dedykowanych igieł. Zastosowany preparat powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

 

Pamiętajmy – jesienią powinniśmy skorzystać z takich zabiegów medycyny estetycznej, które umożliwią nam odpowiednią regenerację skóry i zabezpieczą ją przed zimowym chłodem.

 

 

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt