fbpx

gardło
 

 Gardło – pytania do specjalisty

 

  • Stwierdzono u mnie grzybicę jamy ustnej. Na całym języku jest biały nalot i występuje ból po prawej stronie gardła. Brałem na to nystatynę i zużyłem 21 tabletek flukonazole. Zauważyłem jedynie drobną poprawę ale  język w dalszym ciągu pokryty jest białym nalotem. Proszę o pomoc, bo nie wiem co dalej mam robić.

gardłoRadzę odwiedzić peridontologa-lekarza specjalistę chorób śluzówek jamy ustnej.

 

 

  • Od wielu lat mam problemy z emisją głosu. Mój głos ejst bardzo stłumiony jakby coś trzymało go i nie pozwalało się uwolnić. Mówię niezwykle cicho, a w hałaśliwych miejscach prawie bezdźwięcznie. Czasem mam nawet trudności w składaniu zdań. Moja krtań jest wysuszona i trochę zaczerwieniona. Bardzo często męczy mnie chrypka i chrząkanie. Oprócz tego wieczne zmęczenie/ znużenie, już od godzin południowych, a przy nasileniu nawet stany depresyjne. Leczono mnie na rzekomy refluks- nigdy żadnego nie miałem, alergii również brak. Mam jakieś małe polipy w nosie oraz delikatnie skrzywioną przegrodę- Czy może to na tyle upośledzać śluzówkę, że mówię tak cicho? Wspomagam się inhalacjami i nawilżaniem powietrza- efekt bardzo niewielki.

gardłoChore zatoki mogą mieć wpływ na głos. Ale radzę udać się do foniatry.

 

 

  • Czy maleńka brodawka na łuku podniebienia gardła może być rakiem gardła?

gardłoPowinno się to usunąć. Zazwyczaj są to brodawczaki a w razie wątpliwości przesłać do badania histopatologicznego.

 

 

  • Mam problem z językiem. Od paru miesięcy męczę się z dużymi pęknięciami i brzydkimi krostkami/grudkami. Lekarz laryngolog, u którego byłem stwierdził, że może to być język geograficzny. Czytałem na ten temat i żadna informacja nie mówi o krostkach. Bardzo proszę o pomoc.

gardłoBez zbadania niestety nikt nie będzie w stanie postawić właściwej diagnozy. Radzę udać się do Poradni Chorób Przyzębia (periodontolog- to lekarz specjalista od chorób śluzówek jamy ustnej).

 

 

 


 

Masz pytanie? Wpisz je poniżej. Skorzystaj z wiedzy naszych lekarzy i specjalistów.

 

Imię i nazwisko

Adres email

Treść wiadomości


Ja niżej podpisany wyrażam zgodnie z art. 7 ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. tzw. RODO  wyraźną i dobrowolną zgodę na przetwarzanie i zbieranie moich danych osobowych przez Olimedica ul. Krzywoustego 9-10, 70- 250 Szczecin w celu komunikacji korzystania z usług medycznych oraz na otrzymywanie za pośrednictwem telefonii komórkowej i poczty elektronicznej informacji dot. planowanych wizyt, jak również informacji o medycznej działalności Olimedica ul. Krzywoustego 9-10, 70-250 Szczecin. Jednocześnie oświadczam, że moja zgoda spełnia wszystkie warunki o których mowa w art. 7 RODO, tj. przysługuje mi możliwość jej wycofania w każdym czasie, zapytanie o zgodę zostało mi przedstawione w wyraźnej i zrozumiałej formie oraz poinformowano mnie o warunku możliwości jej rozliczalności. Zostałem również poinformowany o tym, że dane zbierane są przez Olimedica ul. Krzywoustego 9-10, 70-250 Szczecin, jak również o celu ich zbierania, dobrowolności podania, prawie wglądu i możliwości ich poprawiania oraz że dane te nie będą udostępniane innym podmiotom.

 


 

  Zobacz również

                                         gardło  gardło  gardło  gardło

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt