fbpx

gardło
 

 Gardło – pytania do specjalisty

 

  • Stwierdzono u mnie grzybicę jamy ustnej. Na całym języku jest biały nalot i występuje ból po prawej stronie gardła. Brałem na to nystatynę i zużyłem 21 tabletek flukonazole. Zauważyłem jedynie drobną poprawę ale  język w dalszym ciągu pokryty jest białym nalotem. Proszę o pomoc, bo nie wiem co dalej mam robić.

gardłoRadzę odwiedzić peridontologa-lekarza specjalistę chorób śluzówek jamy ustnej.

 

 

  • Od wielu lat mam problemy z emisją głosu. Mój głos ejst bardzo stłumiony jakby coś trzymało go i nie pozwalało się uwolnić. Mówię niezwykle cicho, a w hałaśliwych miejscach prawie bezdźwięcznie. Czasem mam nawet trudności w składaniu zdań. Moja krtań jest wysuszona i trochę zaczerwieniona. Bardzo często męczy mnie chrypka i chrząkanie. Oprócz tego wieczne zmęczenie/ znużenie, już od godzin południowych, a przy nasileniu nawet stany depresyjne. Leczono mnie na rzekomy refluks- nigdy żadnego nie miałem, alergii również brak. Mam jakieś małe polipy w nosie oraz delikatnie skrzywioną przegrodę- Czy może to na tyle upośledzać śluzówkę, że mówię tak cicho? Wspomagam się inhalacjami i nawilżaniem powietrza- efekt bardzo niewielki.

gardłoChore zatoki mogą mieć wpływ na głos. Ale radzę udać się do foniatry.

 

 

  • Czy maleńka brodawka na łuku podniebienia gardła może być rakiem gardła?

gardłoPowinno się to usunąć. Zazwyczaj są to brodawczaki a w razie wątpliwości przesłać do badania histopatologicznego.

 

 

  • Mam problem z językiem. Od paru miesięcy męczę się z dużymi pęknięciami i brzydkimi krostkami/grudkami. Lekarz laryngolog, u którego byłem stwierdził, że może to być język geograficzny. Czytałem na ten temat i żadna informacja nie mówi o krostkach. Bardzo proszę o pomoc.

gardłoBez zbadania niestety nikt nie będzie w stanie postawić właściwej diagnozy. Radzę udać się do Poradni Chorób Przyzębia (periodontolog- to lekarz specjalista od chorób śluzówek jamy ustnej).

 

 

 


 

Masz pytanie? Wpisz je poniżej. Skorzystaj z wiedzy naszych lekarzy i specjalistów.

 

Imię i nazwisko

Adres email

Treść wiadomości


Ja niżej podpisany wyrażam zgodnie z art. 7 ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. tzw. RODO  wyraźną i dobrowolną zgodę na przetwarzanie i zbieranie moich danych osobowych przez Olimedica ul. Krzywoustego 9-10, 70- 250 Szczecin w celu komunikacji korzystania z usług medycznych oraz na otrzymywanie za pośrednictwem telefonii komórkowej i poczty elektronicznej informacji dot. planowanych wizyt, jak również informacji o medycznej działalności Olimedica ul. Krzywoustego 9-10, 70-250 Szczecin. Jednocześnie oświadczam, że moja zgoda spełnia wszystkie warunki o których mowa w art. 7 RODO, tj. przysługuje mi możliwość jej wycofania w każdym czasie, zapytanie o zgodę zostało mi przedstawione w wyraźnej i zrozumiałej formie oraz poinformowano mnie o warunku możliwości jej rozliczalności. Zostałem również poinformowany o tym, że dane zbierane są przez Olimedica ul. Krzywoustego 9-10, 70-250 Szczecin, jak również o celu ich zbierania, dobrowolności podania, prawie wglądu i możliwości ich poprawiania oraz że dane te nie będą udostępniane innym podmiotom.

 


 

  Zobacz również

                                         gardło  gardło  gardło  gardło

Masz dodatkowe pytania?

Zostaw dane kontaktowe, oddzwonimy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych

Dziękujemy za wysłanie formularza, skontaktujemy się w najkrótszym możliwym terminie