fbpx

ELIKSIR MŁODOŚCI- KWAS HIALURONOWY W ROLI GŁÓWNEJ

Kwas hialuronowy, powszechnie nazywany „eliksirem młodości” i „królem wypełniaczy”, od ponad dekady robi furorę w medycynie estetycznej. Odpowiada za prawidłowe nawilżenie i ujędrnienie – potrafi zdziałać cuda, a dla naszej skóry jest ważniejszy niż kolagen. Stanowi główny składnik wypełniaczy, czyli preparatów stosowanych do wypełniania zmarszczek.

Kwas hialuronowy (HA) naturalnie występuje w organizmie człowieka w postaci soli sodowej (hialuronian sodu) i jest obecny w skórze, mazi stawowej i ciele szklistym oka. Stanowi ważny składnik płynów ustrojowych i tkanki łącznej oraz budulec ścian naczyń krwionośnych. Ponadto tworzy powłokę ochronną na skórze, która zapobiega utracie wilgoci, dzięki czemu możemy dłużej cieszyć się jędrną, miękką i piękną skórą. Łagodzi stany również stany zapalne i wspomaga proces gojenia się ran, oparzeń i wrzodów skóry.

 

ULUBIENIEC PACJENTÓW

Kwas hialuronowy to dobrze znana, zbadana i opisana przez lekarzy substancja. Jest również lubiana przez pacjentów ze względu na swoją efektywność i wszechstronne działanie. Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego są bezpieczne, a ich efekty odwracalne. Za pomocą kwasu można nie tylko nawilżyć i odmłodzić cerę, ale też powiększyć usta, skorygować inne niedoskonałości i wymodelować kontur twarzy lub piersi.

 

KWASU HIALURONOWEGO NIGDY DOŚĆ

Każdego dnia około 30 procent kwasu hialuronowego, który znajduje się w naszym organizmie, ulega rozpadowi, a jego miejsce zajmują nowe cząsteczki tej substancji. Wraz z upływem lat pod wpływem wolnych rodników i enzymów mamy coraz mniej kwasu hialuronowego, co prowadzi do odwodnienia skóry i powstawania zmarszczek. Już w wieku około 45 lat poziom HA zaczyna gwałtownie spadać, a po 70 roku życia jego zawartość w organizmie obniża się nawet o około 80 proc. Uzupełnianie jego braków jest bardzo ważne; można to zrobić na wiele sposobów, stosując kremy, kapsułki lub wypełniacze, przy czym najbardziej skuteczną metodą są zabiegi medycyny estetycznej.

 

CUDOWNE WŁAŚCIWOŚCI

Odmładzające działanie kwasu hialuronowego polega na łączeniu włókien kolagenowych i wiązaniu cząsteczek wody, przez co skóra staje się jędrna, odpowiednio nawilżona i odżywiona. Kwas jest niezwykle chłonny – jeden gram HA może związać około sześciu litrów wody, czyli 40 razy więcej, niż sam waży. Po wniknięciu do naskórka wyłapuje cząsteczki wody, wiąże je i nie pozwala im uciec. Im lepiej nawilżona skóra, tym wolniej się starzeje.

 

PRZEPIS NA URODĘ

Wystarczy jeden zabieg z użyciem niesieciowanego kwasu hialuronowego, aby skóra odzyskała elastyczność i sprężystość. Preparaty stabilizowanego kwasu hialuronowego świetnie się sprawdzają przy niwelowaniu poziomych zmarszczek czoła, bruzd nosowo-wargowych i nasady nosa, a także zmianach kształtu i objętości ust. Wykorzystywane są również do zabiegów wolumetrycznych, czyli modelowania policzków i brody.

 

DOBRY LEKARZ RECEPTĄ NA SUKCES

Ponieważ kwas hialuronowy rozkłada się w organizmie w naturalny sposób, efekty zabiegów nie są trwałe – w zależności od rodzaju preparatu i miejsca podania mogą utrzymywać się od około 6 do 12 miesięcy. Ze względu na bezpieczeństwo wszystkie zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego powinny być wykonywane przez lekarzy medycyny estetycznej. Podanie kwasu hialuronowego wymaga wprawy – lekarz musi mieć wiedzę i doświadczenie niezbędne do uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu zabiegu. Jeśli preparat zostanie podany zbyt płytko, będzie prześwitywał przez skórę, a po wstrzyknięciu go zbyt głęboko, nie będzie żadnego efektu. Warto również wiedzieć, że kwas hialuronowy niezwykle rzadko powoduje reakcje alergiczne.

 

 

 

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt