fbpx 9730

ELEKTROTERAPIA

 

Tens – Zabieg mający na celu leczenie zespołów bólowych

to przezskórna stymulacja nerwów, dzięki elektrycznej stymulacji układu nerwowego następuje zagłuszenie dolegliwości bólowych.

 

Laser – Zabieg stosowany w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, po urazach narządu ruchu, w celu pobudzenia gojenia ubytków tkankowych, zwyrodnienia stawów, chorób dermatologicznych lub procesie regeneracyjnym. Urządzenie generuje promieniowanie elektromagnetyczne, które składa się z długich i identycznych ciągów falowych.

 

Ultradźwięki – W fizykoterapii to fale akustyczne o częstotliwości 800-1000kHz, stosowane w celu pobudzenia regeneracji tkanek, przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwobrzękowo. Terapia ultradźwiękami ma szereg pozytywnie oddziałujących efektów – wywołuje dyfuzję wewnątrz komórki oraz w przestrzeniach międzykomórkowych, dochodzi do nasilenia utleniania, aktywuje komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, przyśpiesza gojenie się ran, zmniejsza napięcie mięśni, zwiększa procesy wchłaniania oraz poprawia krążenie. Główne wskazania to zespoły bólowe mięśniowe, stawów i kręgosłupa, zespół bolesnego łokcia i barku, nerwobóle, rwa kulszowa, przykurcze, ból miednicy.

 

Fonoforeza – polega na stosowaniu i wprowadzaniu leków przy pomocy ultradźwięków, dzięki czemu mogą dotrzeć do głębiej położonych warstw skóry.

 

Prądy diadynamiczne – prądy zmienne o małej częstotliwości 50 i 100 Hz. Stosowane w celu łagodzenia dolegliwości takich jak nerwobóle, zaniki mięśni z nieczynności, zaburzenia krążenia, odmrożenia, zespoły naczyniowe lub zapalenia okołostawowe.

 

Jonoforeza – zabieg z użyciem prądu stałego, łagodzi ból oraz poprawia ukrwienie tkanek na które oddziałuje prąd, który wprowadza do organizmu substancje aktywne.

 

Galwanizacja – elektro leczniczy zabieg wykonywany prądem stałym, kojący na nerwy czuciowe oraz pobudzający nerwy ruchowe.

 

Pole magnetyczne – zabieg z wykorzystaniem pola magnetycznego, które przyspiesza regeneracje tkanek chorych oraz działa przeciwzapalnie – na tkankę oddziałuje pulsujące pole o małej częstotliwości. Wskazaniem do wykonania zabiegu są obrzęki, złamania, stany zapalne nerwów, trudno gojące się rany, osteoporoza, stwardnienie rozsiane.

Interdyn – zabieg z wykorzystaniem prądu o różnych częstotliwościach, które ulegają zdudnieniu (prądy się wzmacniają lub osłabiają). Stosowany w celu poprawienia stymulacji naczyniowo-ruchowej, rozszerzeniu naczyń krwionośnych oraz zmniejszenia napięcia sympatycznego.

Fala uderzeniowa – przenosi energię w bolące miejsce oraz szybką ulgę w bólu. Stymuluje procesy leczenia i regeneracji tkanek miękkich oraz ścięgien.

 

 

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt