Konsultacje dietetyczne

Podczas konsultacji przeprowadzamy wywiad żywieniowy w formie ankiety.  Następnie interpretujemy wyniki krwi, przeprowadzamy pomiary. Wraz z pacjentem określamy oczekiwania, jakie ma co do efektu diety. Przestawiamy założenia i zmiany, które zostaną wprowadzone aby ten cel  uzyskać. Na 1 wizycie- niezbędnymi narzędziami będą: dzienniczek żywieniowy, co pacjent jadł prze 3- poprzednie dni, podstawowe wyniki krwi: morfologia, glukoza, cholesterol, TSH. 

Pomiary antropometryczne

Pomiary Antropometryczne –są to pomiary, które służą do oceny stanu odżywienia pacjenta. Naszymi głównymi narzędziami pracy są waga oraz miarka, a podstawowymi pomiarami są wzrost i  masa ciała, obwód talii oraz bioder. Dzięki nim już możemy określić  rodzaj sylwetki, stopień oraz rodzaj otyłości  u pacjenta, wykorzystując takie wskaźniki jak BMI, Whtr, a w przypadku dzieci uzyskane wyniki porównywane są z siatkami centylowymi.

Ważne jest jednak aby wziąć pod uwagę, że pomiary te nie zawsze są wystarczające dla każdego pacjenta. Osoby odbiegające w znaczny sposób od populacji np. sportowcy, nie mogą być badani tylko za pomocą typowych pomiarów – dlatego oprócz powyższych wskaźników należy określić także skład ciała pacjenta metodą Bioimpedancji.

Analiza składu ciała

Analizę wykonujemy za pomocą wagi Tanita.  Monitor składu ciała Tanita oblicza skład Twojego ciała za pomocą Analizy Bioimpedancji Elektrycznej (metody BIA). Metoda na polega na tym, że sygnały eklektyczne o niskim natężeniu są przesyłane przez ciało za pomocą opatentowanych przez Tanitę elektrod znajdujących się na platformie pomiarowej..

Urządzenie pozwala na pomiar takich elementów jak:

  • Masy ciała
  • Procentowa zawartość tkanki tłuszczowej
  • Procentowa zawartość wody w organizmie
  • Zwartość tkani wisceralnej
  • Masę mięśni
  • Masę kości

Ponadto, waga wylicza

  • Wskaźnik podstawowej przemiany materii
  • Dzienne spożycie kalorii
  • Wiek metaboliczny

 

 

 

 

 Nasz adres
Olimedica Centrum Medyczne
CHR Kupiec I piętro
ul. Krzywoustego 9-10
70-250 Szczecin
Rejestracja
pon. od 9.00 do 17.00
wt. - pt. od 9.00 do 19.00
sob. od 9.00 do 12.00
+48 91 307 80 29
+48 793 138 757
info@olimedica.pl

Znajdź nas
facebook   google plus   You Tube   twitter   instagram
Copyrights © 2015-2019 Olimedica Centrum Medyczne. All rights reserved