fbpx

Cellulit (lipodystrofia) dotyka ponad 80 proc. kobiet po 25 r.ż. Jest to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej połączone z występowaniem obrzękowo-włóknistych zmian tkanki podskórnej w postaci nierówności, zgrubień oraz gąbczastych bruzd. Najczęściej pojawia się na udach i pośladkach.

Skąd się bierze cellulit?

Cellulit powstaje z powodu niedostatecznego wydalania końcowych produktów przemiany materii, co oznacza wadliwe funkcjonowanie układu limfatycznego. Główne przyczyny powstawania cellulitu to zaburzenia układów, takich jak pokarmowy, nerwowy, hormonalny i  krążenia, dodatkowo wpływ mają uwarunkowania genetyczne, nadwaga oraz niewłaściwy tryb życia. (stres, brak ruchu, dieta bogata w sól, tłuszcze i węglowodany, częste gorące kąpiele, papierosy, alkohol, noszenie obcisłych ubrań). „Skórka pomarańczy” stanowi problem dla wielu kobiet, ponieważ nie jest łatwym przeciwnikiem i trudno go zlikwidować.

Cellulit

Kto powinien pokonać cellulit?

Dla osób, które nie są w stanie uzyskać całkowicie gładkiej skóry domowy sposobami, przeznaczone są zabiegi medycyny estetycznej ułatwiające pozbycie się tkanki tłuszczowej poprzez rozbicie komórek zawierających tłuszcz. Są to min. mezoterapia, lipoliza iniekcyjna

 

Polecane zabiegi w leczeniu cellulitu

 

Cennik

Odwiedź nas również w naszych mediach społecznościowych!
Youtube
Facebook
Instagram

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt