Cellulit (lipodystrofia) dotyka ponad 80 proc. kobiet po 25 r.ż. Jest to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej połączone z występowaniem obrzękowo-włóknistych zmian tkanki podskórnej w postaci nierówności, zgrubień oraz gąbczastych bruzd. Najczęściej pojawia się na udach i pośladkach.

Skąd się bierze cellulit?

Cellulit powstaje z powodu niedostatecznego wydalania końcowych produktów przemiany materii, co oznacza wadliwe funkcjonowanie układu limfatycznego. Główne przyczyny powstawania cellulitu to zaburzenia układów, takich jak pokarmowy, nerwowy, hormonalny i  krążenia, dodatkowo wpływ mają uwarunkowania genetyczne, nadwaga oraz niewłaściwy tryb życia. (stres, brak ruchu, dieta bogata w sól, tłuszcze i węglowodany, częste gorące kąpiele, papierosy, alkohol, noszenie obcisłych ubrań). “Skórka pomarańczy” stanowi problem dla wielu kobiet, ponieważ nie jest łatwym przeciwnikiem i trudno go zlikwidować.

Cellulit

Kto powinien pokonać cellulit?

Dla osób, które nie są w stanie uzyskać całkowicie gładkiej skóry domowy sposobami, przeznaczone są zabiegi medycyny estetycznej ułatwiające pozbycie się tkanki tłuszczowej poprzez rozbicie komórek zawierających tłuszcz. Są to min. mezoterapia, lipoliza iniekcyjna

 

Polecane zabiegi w leczeniu cellulitu

 

Cennik

Odwiedź nas również w naszych mediach społecznościowych!
Youtube
Facebook
Instagram

 Nasz adres
Olimedica Centrum Medyczne
CHR Kupiec I piętro
ul. Krzywoustego 9-10
70-250 Szczecin
Rejestracja
pon. od 9.00 do 17.00
wt. - pt. od 9.00 do 19.00
sob. od 9.00 do 12.00
+48 91 307 80 29
+48 793 138 757
info@olimedica.pl

Znajdź nas
facebook   google plus   You Tube   twitter   instagram
Copyrights © 2015-2019 Olimedica Centrum Medyczne. All rights reserved