fbpx 5065

Zabiegi na wiotką skórę

Starzenie się skóry to naturalny i nieuchronny proces, którego oznaki są wyraźnie widoczne. Fibroblasty, komórki tkanki łącznej odpowiedzialne za wytwarzanie włókien kolagenowych  i sprężystych, znajdują się w skórze właściwej odpowiadającej za jędrność skóry. Jej właściwość biomechaniczną stanowi elastyczność, czyli zdolność do odwracalnego odkształcania się polegająca na tym, że skóra jest rozciągliwa i plastyczna, a tym samym odporna na urazy mechaniczne.

Wiotka skóra powstaje w wyniku utraty jej gęstości, co może być skutkiem promieniowania UV, palenia papierosów, zbyt dużego spożycia cukrów, a także braku profilaktyki przeciwzmarszczkowej. Menopauza i związane z nią zmiany hormonalne, ubytek kwasu hialuronowego, utrata kolagenu i niedostateczne nawodnienie skóry to kolejne przyczyny jej wiotkości.

Dla kogo

Zabiegi stymulujące produkcję własnego kolagenu, przywracające skórze jędrność  i elastyczność oraz zapobiegające jej wiotczeniu polecane są osobom, którym zależy na odmłodzeniu swojej twarzy, zredukowaniu objawów starzenia i poprawie kondycji skóry.

Polecane zabiegi na wiotką skórę

Innowacyjny zabieg polegający na wstrzykiwaniu małych dawek kwasu hialuronowego lub specjalnego kompleksu polirewitalizującego.

Olimedica przy zabiegach mezoterapii wykorzystuje preparat CytoCare francuskiego Laboratorium RevitaCare, czyli specjalnie zbilansowany, intensywnie nawadniający i regenerujący koktajl. Wyjątkowa skuteczność tkwi w jego składzie, oprócz zawartości kwasu hialuronowego w skład wchodzi 55 aktywnych składników w tym witaminy, sole nieorganiczne i aminokwasy. Dzięki temu biologiczny kapitał skóry jest zachowany, a efekty starzenia zatrzymane.

Preparat StretchCare to idealne rozwiązanie dla wszystkich, których skóra straciła jędrność. StretchCare został stworzony na bazie kwasu hialuronowego, ale prócz niego w jego składzie znajduje się witamina B5, odżywcze pierwiastki oraz komplet antyoksydantów DMAE (dimetyloaminoetanol), które wywołują efekt liftingu i naprężenia.

Terapia regeneracyjna z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (koncentratu zawierającego wysokie stężenie płytek krwi) jest obecnie nowoczesną, odmładzającą skórę procedurą przeciwstarzeniową. Mechanizm działania osocza bogatopłytkowego uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzania fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, w wyniku, którego w skórze uruchomiony jest proces naturalnej regeneracji – staje się ona bardziej elastyczna, młodsza, lepiej nawilżona.

Kwas hialuronowy wykorzystuje się  do wypełniania i wyrównywania niedoskonałości skóry oraz tkanki podskórnej. Zawarty w wypełniaczach kwas jest syntetycznym odpowiednikiem naturalnie występującego w naszym organizmie, którego głównym zadaniem jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra utrzymuje odpowiednie nawilżenie, napięcie i elastyczność.

Nici  PDO  to syntetyczne  nici  zbudowane z  jednego lub dwóch skręconych włókien –polidioksanon,  które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Z uwagi na minimalną inwazyjność , długotrwałe efekty,  brak skutków ubocznych zabiegi nićmi PDO First Lift to obecnie najlepsza alternatywa dla liftingu chirurgicznego. Szeroka gama rozmiarów nici i ich różnorodność, a także wszechstronność zastosowania sprawiły, że implantacja nićmi PDO stała się bardzo popularna w Polsce.

Do tej pory na rynku pojawiły się następujące rodzaje nici PDO: First Lift – cienka nitka do poprawy struktury, gęstości i elastyczności delikatnej skóry, First Lift Screw – nitka przeznaczona do silniejszej stymulacji grubszej skóry, First  Lift Barb – nitka z małymi haczykami dwukierunkowo zbieżnymi do rewitalizacji skóry i delikatnego liftingu.

  • Nici PDO Barb 4

First Lift Barb 4 to nowa odsłona nici PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków. Nici są dużo grubsze od tradycyjnej nici PDO, co maksymalizuje efekt liftingu.

  • Nici  Aptos

To całkowicie wchłanialny materiał (bioabsorbowalny) o właściwościach liftingujących i biorewitalizujących. Wśród składników nici Aptos, znajduje się kwas polimlekowy (L-lactic), który dodatkowo przyczynia się do efektu odmłodzenia, ponieważ aktywuje naturalną rewitalizację skóry, a także spowalnia procesy starzenia. Nici Aptos wchłaniają się całkowicie w ciągu 360 dni.

 

 

 

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt