fbpx

W wieku 40 i 50 lat skóra regeneruje się coraz wolniej, a na twarzy coraz bardziej widoczne są zmarszczki a nawet bruzdy. Aby cieszyć się świeżym i młodym wyglądem warto skorzystać z pomocy specjalisty i w gabinecie medycyny estetycznej poddać się zabiegom, które zredukują niechciany problem a przy okazji ujędrnią skórę i przywrócą odpowiedni owal naszej twarzy.

 

 

 

Wśród zabiegów dla kobiet w wieku powyżej 40 i 50 lat możemy wymienić:

  • Nawilżającą i leczniczą mezoterapię

  • Zabiegi wypełniania zmarszczek i modelowanie twarzy kwasem hialuronowym

  • Redukcję zmarszczek i bruzd toksyną botulinową

  • Ujędrniającą krioterapię

  • Redukcję cellulitu i kształtowanie sylwetki

Mezoterapia

To zabiegi profilaktyczne i lecznicze, które mają szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej oraz w dermatologii. Mają na celu dostarczenie substancji odżywczych bądź regenerujących do głębszych warstw skóry. Dzięki temu działają lepiej niż kremy, które mają jedynie powierzchowne działanie.

Mezoterapia za pomocą kwasu hialuronowego ma wielopłaszczyznowe zastosowanie. Stosowana jest na twarz, szyję, dekolt, grzbiety dłoni, wewnętrzną stronę nóg (uda) czy ramiona. Bardzo często polecana jest osobom, które zmagają się z problemem wypadania włosów czy łysienia, redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej czy do usuwania nagromadzonego cellulitu. Ponadto wykorzystywana jest w leczeniu blizn.

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy wygładzi skórę, skutecznie zredukuje zmarszczki oraz zapobiegnie powstawaniu nowych. Ponadto pozwoli podnieść opadający kącik ust oraz wymodelować twarz (wolumetria), ponieważ z wiekiem zanika tkanka tłuszczowa, odpowiedzialna za napięcie skóry.

Botoks

Codzienna praca i aktywność mięśni mimicznych twarzy, powoduje, że tworzą się na niej nieestetyczne bruzdy, które wraz z upływem czasu, zwłaszcza po 40 i 50 roku życia pogłębiają się coraz bardziej. Zabiegi polegające na ostrzykiwaniu skóry botoksem w obecnych czasach uznawane są za najlepszą profilaktykę przeciwzmarszczkową. Botoks usuwa zmarszczki, bruzdy pionowe, poziome, kurze łapki czy zmarszczki mimiczne. Wykorzystanie toksyny pozwala także zlikwidować asymetrię brwi – co ciekawe można je lekko podnieść i otrzymać efekt tzw. otwartego oka. Ponadto botoks stosowany jest w leczeniu nadpotliwości dłoni, pach i stóp, a także w leczeniu silnych migren i bruksizmu (patologicznego zgrzytania zębami, zwłaszcza w nocy).

Krioterapia

Na ciało najlepsza będzie krioterapia (ujędrnianie zimnem), która wywołując szok termiczny pobudzi mikrokrążenie i sprawi, że komórki skóry będą lepiej dotlenione i skuteczniej przyswoją dostarczane im substancje aktywne.

Redukcja cellulitu i kształtowanie sylwetki

Do walki z cellulitem niezbędna będzie lipoliza iniekcyjna a do kształtowania sylwetki – nici liftigujące PDO czy Aptos. Zabieg lipolizy preparatem Aqualyx polega na podaniu substancji bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez nakłuwanie (iniekcje), przy zastosowaniu specjalnie do tego celu dedykowanych igieł. Zastosowany preparat powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki. Z kolei nici liftingujące to silne włókna syntetyczne, które dzięki haczykom mocowanym na całej długości nici przyczepiają się do tkanki podskórnej, poprawiając jej napięcie. Pomogą przy wiotczejących ramionach, udach czy brzuchu.

Medycyna estetyczna dla kobiet 40+ (w pigułce)

Zabiegi na twarz

Nawilżające – peeling chemiczny, mezoterapia igłowa, kwas hialuronowy;

Odżywiające – mezoterapia igłowa;

Usta – powiększanie kwasem hialuronowym;

Likwidujące zmarszczki – toksyna botulinowa (botoks), kwas hialuronowy;

Liftingującą-ujędrniające – peeling chemiczny, lipoliza podbródka, biorewitalizacja nićmi PDO (poprawa owalu twarzy);

Zabiegi na włosy

Wzmacniające – mezoterapia igłowa;

Zabiegi na ciało

Redukujące rozstępy i ujędrniające – lipoliza iniekcyjna, mezoterapia igłowa, redukcja cellulitu, krioterapia;

Modelujące sylwetkę – biorewitalizacja nićmi PDO;

Medycyna estetyczna dla kobiet 50+ (w pigułce)

Zabiegi na twarz

Nawilżające – peeling chemiczny, mezoterapia igłowa, kwas hialuronowy;

Odżywiające –  mezoterapia igłowa;

Usta – powiększanie kwasem hialuronowym;

Likwidujące zmarszczki – toksyna botulinowa (botoks), kwas hialuronowy, specjalne zabiegi odmładzające;

Liftingującą-ujędrniające – peeling chemiczny, lipoliza podbródka, biorewitalizacja nićmi PDO (poprawa owalu twarzy);

Zabiegi na włosy

Wzmacniające – mezoterapia igłowa;

Zabiegi na ciało

Redukujące rozstępy i ujędrniające – lipoliza iniekcyjna, mezoterapia igłowa, redukcja cellulitu, krioterapia;

Modelujące sylwetkę – biorewitalizacja nićmi PDO;

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt