fbpx

 

zabiegi dla mężczyzn

 

 

  Zabiegi dla mężczyzn

Niedoskonałości urody są przyczyną nie tylko kobiecych kompleksów. Poprawianie różnych defektów przestało być uważane za niemęskie, a dbałość o wygląd nie jest już wyłącznie domeną kobiet – w ostatnim czasie z zabiegów medycyny estetycznej coraz częściej korzystają również mężczyźni. Aparycja ma coraz większe znaczenie zarówno w osiągnięciu sukcesu zawodowego, jak i w życiu prywatnym. Nic zatem dziwnego, że mężczyźni – świadomi upływającego czasu i konsekwencji starzenia się – chcą dobrze wyglądać i dobrze czuć się we własnej skórze. Wśród mężczyzn największą popularnością cieszą się bezbolesne i mało inwazyjne zabiegi, które dają naturalne efekty.

 

 Starzenie się skóry u mężczyzn

Proces starzenia się skóry u obu płci jest podobny, jednak przebiega w innym tempie – mężczyźni starzeją się później, ale gwałtowniej. Pod względem fizjologicznym ich skóra zaczyna się starzeć po 30 r.ż., a jeśli jest narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak: praca w uciążliwych warunkach, niehigieniczny tryb życia czy używki, to ma to miejsce jeszcze wcześniej. W wyniku kilku skokowych zmian do 50 r.ż. męska twarz pokrywa się głębokimi i dobrze widocznymi zmarszczkami. Są one głębsze niż u kobiet, ponieważ powstają w grubszym naskórku.

Zarówno u kobiet, jak i mężczyzn obserwuje się postępujące z wiekiem wysuszenie skóry oraz skłonności do rozszerzania naczyń włosowatych. Jednak potrzeby męskiej skóry są zupełnie inne ze względu na jej budowę, a także gospodarkę hormonalną.

 

 Właściwości męskiej skóry

Skóra mężczyzn jest grubsza o 25 proc. niż skóra kobiet, bardziej wytrzymała i odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Tkanka podskórna jest cieńsza i ma mniej podskórnej tkanki tłuszczowej, dlatego też wraz z upływem czasu dużo szybciej traci na grubości. Bardziej wypukłe brodawki skóry właściwej są przyczyną lepszej cyrkulacji krwi, co z kolei prowadzi do lepszego odżywienia i dotlenienia skóry.

 

 Większa odporność, jędrność i eleastyczność

U mężczyzn tkanka podskórna ściślej spaja się ze skórą właściwą, a tkanka łączna jest mocniejsza. Z powodu większej liczby pokładów komórek w warstwie rogowej naskórek mężczyzny jest od 15 do 24 proc. bardziej odporny, co zmniejsza wrażliwość skóry na dotyk, temperaturę oraz ból. Skóra mężczyzn zawiera więcej włókien kolagenu i elastyny, większą ilość włókien sprężystych i włókien gładkich, dzięki czemu jest bardziej jędrna i elastyczna niż skóra kobiet.

 

 Owłosienie

W skórze mężczyzn znajduje się 15 razy więcej mieszków włosowych, a tym samym 15 razy więcej gruczołów łojowych oraz mięśni przywłośnych, co z kolei ma wpływ na muskulaturę twarzy. Wzmożona aktywność gruczołów łojowych powoduje szybsze przetłuszczanie się włosów niż u kobiet.

 

 Wpływ męskich hormonów na kondycję skóry

Męskie hormony zwiększają produkcję sebum i sprawiają, że skóra mężczyzn jest bardziej tłusta niż skóra kobiet. Wyższa temperatura ciała powoduje zwiększoną potliwość i szybszą utratę wody z organizmu, a pot wraz z sebum tworzą ochronny płaszcz hydrolipidowy na powierzchni naskórka.

 

 Inne cechy męskiej skóry

Odczyn pH skóry ciała jest bardziej kwaśny – od 4,5 do 5 pH. Mężczyźni mają bardziej stabilny płaszcz hydrolipidowy skóry i ciemniejszą cerę: łatwiej się opalają ze względu na większą aktywność melanocytów w skórze. U mężczyzn błędy pielęgnacyjne, a nawet całkowity brak pielęgnacji, nie są aż tak widoczne na skórze jak w przypadku kobiet.

 

 Dla kogo

Mężczyźni, którzy chcą poprawić wygląd swojej twarzy, nadając jej bardziej zrelaksowany i wypoczęty wygląd, chętnie korzystają z zabiegów z toksyną botulinową lub kwasem hialuronowym. Dzięki nim mogą wygładzić zmarszczki, wypełnić bruzdy, uzupełnić braki objętości i wymodelować owal twarzy, a także zniwelować cienie pod oczami.

Medycyna estetyczna oferuje mężczyznom szereg innych możliwości – usuwanie przebarwień, brodawek i włókniaków, modelowanie sylwetki poprzez likwidację nadmiaru tkanki tłuszczowej, skuteczne leczenie łysienia, bruksizmu czy też nadpotliwości. Zaawansowana technologia pozwala na skorygowanie mankamentów urody, takich jak blizny potrądzikowe, rozstępy, popękane naczynka krwionośne, a nawet wyleczenie grzybicy paznokci.

Odpowiednio dobrane i profesjonalnie wykonane zabiegi pomagają nie tylko w codziennej pielęgnacji skóry i włosów, ale też modelowaniu i wyszczuplaniu sylwetki. Każdy mężczyzna znajdzie dla siebie odpowiedni zabieg i otrzyma skuteczną pomoc.

 

 Polecane zabiegi


                                                                                                            

 

 

  Zobacz również

   

 

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt