fbpx

trichoskopia

  Trichoskopia

Podstawowym badaniem diagnostycznym dla trychologa jest trichoskopia, czyli nieinwazyjne badanie skóry owłosionej głowy, mieszków i łodyg włosowych bez konieczności pobierania włosów od pacjenta. Badanie wykonuje się w wielokrotnym powiększeniu (od 20 do 70 razy) przy pomocy kamery trychologicznej, tzw. wideodermoskopu (urządzenie optyczne połączone go z oprogramowaniem komputerowym). Pozwala ono ustalić przyczyny zaburzeń chorób skóry i włosów – na podstawie zdjęć wykonanych kamerą i wywiadu z pacjentem stawiana jest diagnoza. Trichoskopia znajduje zastosowanie w diagnostyce wszystkich typów łysienia, dlatego też stała się badaniem pierwszego wyboru.

 


  Cel badania

Trichoskopia pozwala na różnicowanie różnych typów łysienia, szczególnie androgenowego z przewlekłym łysieniem telogenowym (zaburzenie proporcji ilości włosów w fazach wzrostu i spoczynku), a także umożliwia rozpoznanie włosów dystroficznych, resztkowych i ułamanych. Dzięki trichoskopoii można dokonać oceny aktywności takich chorób zapalnych, jak liszaj płaski mieszkowy i liszaj rumieniowaty krążkowy. Badanie to jest przydatne w diagnozowaniu nie tylko niektórych chorób włosów (w tym niektórych chorób wrodzonych), ale również w monitorowaniu postępów choroby lub efektów leczenia.

 

  Przygotowanie do badania

Umycie włosów oraz ich koloryzacja mogą wpłynąć na jakość ocenianego obrazu. Z tego względu zaleca się nie wykonywanie zabiegów fryzjerskich przez około 2 tygodnie i niemycie włosów na 3 dni przed badaniem.

 

  Cel badania

Podczas badania za pomocą kamery trycholog uzyskuje obraz włosów i skóry głowy w okolicy czołowej i potylicznej oraz na skroniach – w każdym z tych miejsc wykonuje 4 zdjęcia. Specjalista ocenia stan skóry głowy (jej grubość, stopień nawilżenia i łuszczenia się, warstwę krystalizacji), szuka podrażnień i zanieczyszczeń, a także sprawdza, czy gruczoły łojowe i potowe pracują prawidłowo. Trycholog bada, w jakim stanie są naczynia krwionośne na skórze głowy, jaka jest kondycja włosów, mieszków i cebulek włosowych oraz w jakim stopniu włosy uległy przerzedzeniu. Sprawdzenie tych parametrów ułatwia postawienie trafnej diagnozy i dobór metody leczenia.

 

  Raport trichoskopowy

Trycholog analizuje zdjęcia włosów i skóry owłosionej w lokalizacji czołowej, skroniowej i potylicznej. Na ich podstawie dokonuje pomiaru liczby włosów, przelicza je na jednostkę powierzchni i ustala rozkład średnic mierzonych włosów (wielkości średnie, procentowy udział włosów grubych, cienkich i średnich). Zlicza również pojedyncze, podwójne i potrójne jednostki włosowe, liczy żółte czopy rogowe i puste mieszki włosowe i dokonuje oceny ilościowej i jakościowej złuszczania.

Pomiarów można dokonać ręcznie lub automatycznie przy użyciu systemu TrichoLABTM (system diagnostyki łysienia). Dane zostają ujęte w postaci raportu trichoskopowego, który pozwala trychologowi na analizę danych, postawienie rozpoznania, a przy kolejnych badaniach – porównanie poszczególnych parametrów.

Analiza raportu trichoskopowego pozwala na wykrycie obszarów o największym stopniu utraty włosów, stwierdzenie różnorodnych objawów stanu zapalnego (występują w łysieniach bliznowaciejących i niebliznowaciejących) i nieprawidłowości łodyg (dystrofie wrodzone i nabyte oraz ich miniaturyzacja).

 

  Dla kogo

Trichoskopię powinny wykonać osoby, które mają problemy z wypadaniem włosów i łysieniem. Z badania mogą skorzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety niezależnie od wieku.

 

  Inne badania

http://www.olimedica.pl/trychologia-badania-i-diagnostyka/

 

 


  Cennik


Trychologia

USŁUGAPLN
Konsultacja trychologiczna z badaniem - trichogram, trichoskopia, lampa wooda, badanie skóry głowy, analiza faz wzrostu włosów, analiza wyników badań hormonów, morfologii – pełna diagnoza 130
Konsultacja/ kontrola 80
Badanie lampą wooda-diagnostyka zmian skórnych30
Badania mykologiczneod 65
Analiza pierwiastkowa włosów - omówienie wyników120
Analiza pierwiastkowa włosów385
Zabiegi trychologiczne
Darsonwalizacja20
Grzebień triada 20
Lampa Dermlight30
Masaż trychologiczny (45min) 120
Zabiegi medycyny estetycznej
Dr Cyj Hair Filler - owłosiona skóra głowy650
Mezotarapia igłowa skóry głowy300
Dermapen - owłosiona skóra głowy350
Karboksyterapia skóry głowy 250
Oxybrazja skóry głowy150
Infuzja tlenowa na łodygę włosa od 250
Infuzja tlenowa na skórę głowy 200

IMPLANTACJA WŁOSÓW

ZABIEGCENA (PLN)
Implantacja włosów BIOFIBRE - cena za 1 włos (cena dotyczy włosów 16 cm)

10
200 włosów2000
300 włosów3000
400 włosów4000
500 włosów5000
600 włosów6000
700 włosów7000
800 włosów8000
900 włosów9000
1000 włosów10000
Implantacja włosów BIOFIBRE - cena za 1 włos (cena dotyczy włosów 45 cm)14
Biofibre® Hair Care Set - zestaw pielęgnacyjny350

DERMOKOSMETYKI - BANDI TRICHO ESTHETICCENA (PLN)
Tricho-Ekstrakt nawilżająco-regenerujący45
Tricho-Ekstrakt przeciw przetłuszczaniu się skóry głowy i włosów45
Tricho-Ekstrakt przeciw wypadaniu włosów49
Tricho-Ekstrakt przeciwłupieżowy45
Tricho-Lotion stymulujący wzrost włosów49
Tricho-Maska wzmacniająca do skóry głowy i włosów49
Tricho-Olejek wygładzający do włosów 62
Tricho-Peeling oczyszczający do skóry głowy38
Tricho-Szampon fizjologiczna kąpiel do skóry głowy i włosów39
Tricho-Szampon micelarny przeciwłupiezowy39


 

 

 


  Umów się na wizytę

 

trichoskopia

 

 


 

  Zobacz również

trichoskopia trichoskopia trichoskopia trichoskopia

                                                

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt