fbpx

Resurfacing skóry

 

 

  Resurfacing


 

Resurfacing pHFormula – to linia kosmeceutyków farmaceutycznych, które nie tylko pielęgnują skórę, ale mają również właściwości lecznicze. Formuła preparatów oparta jest na procedurach medycznych, które zapewniają wysoką skuteczność zabiegów przy niskiej inwazyjności. pHFormuła zawiera mieszankę najbardziej znanych i skutecznych kwasów, witamin, antyoksydantów, aminokwasów, pierwiastków śladowych i substancji przeciwzapalnych, wykorzystywanych w medycynie estetycznej i kosmetologii.


 

 Czy zabieg resurfacing pHformula jest dla mnie?

pHFormula to preparaty, które koncentrują się na głównych problemach skóry :

  • starzeniu;
  • trądziku;
  • przebarwieniach.

 

 pHformula Anti Age

Występuje w 3 wariantach: AGE1 (łagodny), AGE 2 (intensywny), AGE 3 (medyczny). Odpowiedni stopień działania dobierany jest przez specjalistę na podstawie tolerancji, fototypu oraz wrażliwości skóry pacjenta, przy użyciu produktu SP Complex. Resufracing AGE przeznaczony jest dla osób z typowymi objawami starzenia się skóry takimi jak: fotostarzenie, zmiany pigmentacyjne, szara i pozbawiona blasku skóra, zmarszczki mimiczne. Składniki aktywne zawarte w preparatach PHFormula AGE to: kwas migdałowy, kwas pirogronowy, kwas laktobionowy, retinol – główna witamina odmładzająca.

 

 pHformula Mela jest dla mnie?

 Jest skuteczny w walce z plamami i przebarwieniami. Jest odpowiedni do każdego rodzaju skóry. Wskazania do zabiegu: melasma, ostuda, przebarwienia posłoneczne, zaburzenia w produkcji melaniny, przebarwienia wywołane stanami zapalnymi, przebarwienia starzeniowe i hormonalne. Składniki aktywne zawarte w preparatach PHFormula M.E.L.A to: kwas salicylowy, kwas fitynowy, kwas migdałowy, azeloglicyna, kwas laktobionowy.

 

 pHformula Vita C

jest nowoczesną formułą łączącą w sobie maksymalny poziom przyswajalnego stężenia kwasu L-askorbinowego, retinolu, kwasu hialuronowego oraz specjalnego nośnika transportującego. Kuracja VITA C wyjątkowo rozświetli skórę, przywróci utracony blask nadając jej świeżego i młodszego wyglądu. W skuteczny sposób zredukuje przebarwienia. VITA C zawiera unikalną kombinację substancji czynnych, stanowi uzupełnienie zabiegów resurfacingu skóry pHformula. Witamina A zwiększa ruch komórkowy, podczas kiedy witamina C wzmacnia skórę oraz włókna kolagenu i elastyny. Może być stosowany jako samodzielny zabieg również w okresie letnim.

System pHformula VITA C to połączenie najbardziej stabilnej postaci witaminy C wraz z niezwykle ważnymi składnikami wpływającymi na odnowę komórkową, oraz działającymi silnie antyoksydacyjnie.

 

 Jak działa resurfacing pHformula?

Zabieg polega na aktywacji komórek w różnych warstwach skóry przy jednoczesnej redukcji podrażnień. Formuła została skonstruowana tak, aby mogła zostać dopasowana do problemu i potrzeb każdego pacjenta. Za skuteczność działania odpowiadają 3 siły działania:

 Kompleks saponiny – odpowiada za zmniejszenie wrażliwości skóry na powstawanie podrażnień i stanów zapalnych.
 
Spolaryzowana organiczna mikro struktura – zapewnia transport składników aktywnych w głąb komórek.
 
F-dekalina – posiada nośne właściwości tlenu, co przyspiesza gojenie się ran i wzmacnia barierę ochronną skóry.

 

 Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi?

Podczas zabiegu pacjent odczuwa pieczenie oraz szczypanie. Występuje mocne zaczerwienienie i taki efekt w zależności od rodzaju skóry utrzymuje się do kilku dni.

 

 Jak długo trwa zabieg?

Zabiegi ANTI AGE i A.C.N.E trwają ok. 40 minut. Zabieg MELA zabieg trwa od 10 do 45 minut. Czas zabiegu uzależniony jest od rodzaju skóry oraz od stopnia zaawansowania zmian pigmentacyjnych.

 

 Ile zabiegów należy wykonać aby uzyskać zadowalający efekt?

Seria składa się z min. 3 zabiegów wykonywanych, w odstępach od 2 do 4 tygodni.

 

 Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu należy pamiętać o ochronie skóry przed promieniowaniem UV. Bardzo ważne jest zabezpieczenie skóry kremem z filtrem. Dodatkowo należy systematycznie natłuszczać i nawilżać twarz.

 

 Przeciwwskazania do zabiegu

  • przerwana ciągłość skóry w miejscu zabiegu;
  • ciąża, laktacja;
  • infekcje skóry (bakteryjne, grzybicze, wirusowe);
  • stan zapalny skóry;
  • terapia izotretinoiną (należy odczekać pół roku);
  • łuszczyca aktywna;
  • bielactwo w miejscach w których chcemy wykonać zabieg.

 

 Czy zabieg powoduje skutki uboczne?

W momencie wykluczenia wszelkich przeciwwskazań do wykonania zabiegu u pacjenta, nie występują niepożądane skutki uboczne. Zaczerwienie się skóry oraz łuszczenie nie jest skutkiem ubocznym zabiegu.

 


                                                                                                            

 

 

  Zobacz również