fbpx

Zobacz czym jest urządzenie Alice NightOne! Dlaczego warto zbadać zaburzenia snu?

Zobacz czym jest urządzenie Alice NightOne! Dlaczego warto zbadać zaburzenia snu?

To polisonograf, który służy do diagnozowania problemów z oddychaniem, które doprowadzają do zaburzeń snu. Bardzo łatwe i przyjazne w obsłudze urządzenie, dzięki któremu możemy sami wykonać badanie we własnym łóżku podczas snu.

Badanie poligraficzne, na które się decydujemy ze względu na problemy ze snem, rozpoczyna się natychmiast po zapięciu paska, gdy pacjent założy na siebie urządzenie. Wcześniej należy podłączyć kaniulę, założyć na twarz i wyregulować pod podbródkiem, na palec założyć pulsoksymetr i obserwować diody na urządzeniu.

Jak się przygotować do badania zaburzenia snu?

Badanie wykonuje się w godzinach w których pacjent udaje się na spoczynek. Wieczorem, przed wykonywaniem badania należy nie pić kawy, alkoholu, nie spożywać leków uspokajających lub nasennych. Pacjenci powinni wcześniejszą podjąć konsultację lekarską.

Kiedy wykonać Poligrafie typu III?

Poligrafia typu III wykonywana jest po zauważeniu zaburzenia snu. Wskazaniem jest chrapanie, które może być objawem OBS. Poligrafia także jest stworzona z myślą o osobach, które nie maja możliwości wykonania badania w szpitalu ani monitorowania efektów terapii CPAP (stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych).

Jak przebiega badanie zaburzenia snu?

Aparat monitoruje aż 7 kanałów, według których można ocenić oddychanie i strukturę snu pacjenta. Przenośny polisomnograf zapisuje zbadane parametry, które należy skonsultować z lekarzem i w razie potrzebuje wdrożyć plan leczenia. Pozwoli to na efektywną walkę z zaburzeniem snu.

Czego pomiary uzyskam?

Pomiar przepływu powietrza przez górne drogi oddechowe, ruchy oddechowe klatki piersiowej, ruchy oddechowe brzucha oraz utlenowanie krwi.

Kiedy uzyskam diagnozę?

Już po pierwszej nocy użycia pacjent dowie się jak radzić sobie z zaburzeniem snu. Aparat posiada wbudowany wskaźnik poprawności badania, dzięki czemu potrzeba ponownego wykonania badania zmniejsza się.

 

Masz dodatkowe pytania?

Wyślij formularz

Szybki kontakt